Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Messi přistoupil na poloviční plat a zůstává věrný Barceloně

Barcelona udržela svoji největší hvězdu. Slavný argentinský fotbalista Lionel Messi podle tamních médií přistoupil na nižší plat a s vedením katalánského velkoklubu se domluvil na nové pětileté smlouvě. Čtyřiatřicetiletý hráč kvůli pokračování v katalánském klubu souhlasil se  snížením platu o padesát procent.

Lionel Messi se raduje z gólu v utkání s Betisem
zdroj: AP autor: Joan Monfort

Messimu předchozí čtyřletá smlouva, která mu údajně vynesla 138 milionů eur za sezonu, skončila v červnu. Podpis nového kontraktu komplikovaly finanční možnosti klubu a také pravidla finanční fair play španělské ligy, protože Barcelonu tíží dluh přesahující miliardu eur.

Staronový předseda klubu Joan Laporta proto od březnového návratu do funkce dělal všechno pro to, aby snížil výdaje na platy hráčů a Barcelona mohla Messiho udržet a současně splnit pravidla. Šéf La Ligy Javier Tebas totiž Kataláncům pohrozil, že nebudou mít žádné úlevy.

Messi působí v Barceloně od 13 let a v roce 2004 se dostal do prvního týmu. Celkem za klub odehrál rekordních 778 zápasů a s 672 brankami je i jeho nejlepším střelcem. S klubem získal deset titulů a čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů.

Na kontě má také šest rekordních Zlatých míčů a o víkendu ukončil triumfem na mistrovství Jižní Ameriky čekání na první trofej s reprezentací. Argentině k titulu pomohl čtyřmi góly a pěti asistencemi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy