Ostrava - Jihlava

Messi pomohl Argentině k jasné výhře nad Venezuelou

Buenos Aires - Argentinští fotbalisté zdolali v kvalifikaci mistrovství světa Venezuelu 3:0 a vedou tabulku jihoamerické zóny CONMEBOL s náskokem čtyř bodů před Kolumbií. Dva góly vstřelil Gonzalo Higuaín, třetí přidal Lionel Messi z penalty.

Lionel Messi v dresu Argentiny
zdroj: EPA autor: FELIPE TRUEBA

Nejlepší hráč světa Messi fanoušky opět nadchl. Spoluhráčům připravil řadu šancí, z jedné z nich otevřel ve 29. minutě skóre Higuaín. Sám Messi pak v závěru poločasu zvýšil na 2:0 z pokutového kopu, nařízeného za ruku venezuelského obránce Cichera, a po jeho další akci se po hodině hry prosadil opět Higuaín.

Další postupová místa zatím patří Kolumbii, Ekvádoru a Uruguayi, na barážové páté pozici je Venezuela. Kolumbijci v pátek deklasovali Bolívii 5:0, naopak Uruguay doma ztratila body po remíze 1:1 s poslední Paraguayí. Peru zvítězilo nad Chile 1:0.

Argentina - Venezuela 3:0 (2:0) Branky: 29. a 58. Higuaín, 45. Messi z pen.

Peru - Chile 1:0 (0:0) Branka: 87. Farfán.

Uruguay - Paraguay 1:1 (0:0) Branky: 82. Suárez - 86. Benítez.