Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Messi o možném startu na dalším MS: Dokud se cítím v dobré kondici, chci hrát

Argentinská obhajoba mistrovského titulu v roce 2026 se možná neobejde bez její největší reprezentační hvězdy. Lionel Messi v rozhovoru pro argentinský sportovní list Diario Olé zpochybnil svá poslední prohlášení, že pro něj byl nedávný turnaj v Kataru posledním MS. Sedminásobný držitel Zlatého míče nechce předbíhat, vše bude záležet na vývoji jeho kariéry a zdravotním stavu.

Lionel Messi
zdroj: Reuters autor: Kai Pfaffenbach

Příští šampionát uspořádají Spojené státy, Mexiko a Kanada. Messimu bude v době konání turnaje 39 let. "Vzhledem k mému věku to bude složité. Ale fotbal miluji, a dokud z něj mám radost a cítím se v dobré kondici, chci ho hrát," ujistil Messi.

Argentinský kapitán v Kataru pomohl Jihoameričanům k prvnímu titulu po 36 letech. Před šampionátem i po finálovém triumfu nad Francií prohlásil, že na další MS už nepojede. Nyní ale naznačil, že by mohl nastoupit i na svém šestém MS a ještě vylepšit vlastní rekord v počtu startů na vrcholném turnaji (26 zápasů).

"Do dalšího mistrovství se to zdá být dlouhá doba, ale bude záležet na tom, jak se moje kariéra vyvine. Záleží to na spoustě okolností," uvedl nejlepší hráč a druhý nejlepší střelec turnaje v Kataru.

Hvězda Paris St. Germain si rovněž přeje, aby u týmu zůstal úspěšný kouč Lionel Scaloni, jenž jedná o nové smlouvě. "Pro národní tým je to velmi důležité. Věřím, že bude pokračovat," řekl Messi.

Argentina sehraje během březnové reprezentační pauzy přátelská utkání, na kterých by Messi neměl chybět. Hrát by mohl i na jihoamerickém šampionátu Copa América, na němž budou Argentinci příští rok obhajovat titul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články