Magazín UEFA

Messi Estonce nešetřil, v přípravě jim dal pět gólů

Po přestupu z Barcelony do Paris St. Germain nedával Lionel Messi tolik gólů, jak býval zvyklý, ale teď si zastřílel slušně. Slavný argentinský fotbalista v národním týmu své země potvrdil, že je kapitánem na svém místě a poprvé za reprezentaci dal v jednom zápase pět gólů. Byl tak ve španělské Pamploně jediným střelcem Argentiny při výhře v přípravném zápase 5:0 nad Estonskem.

Argentinský kapitán Lionel Messi
zdroj: Reuters autor: Rodolfo Buhrer

Messi otevřel skóre v osmé minutě z penalty a v závěru úvodního poločasu zvýšil na 2:0. Útočník Paris St. Germain završil hattrick ve 47. minutě a svou show završil dalšími dvěma brankami v 71. a 76. minutě. Historicky nejlepší střelec argentinské reprezentace si polepšil na 86 gólů ve 162 zápasech.

Čtyřiatřicetiletý Messi skóroval pětkrát v jednom duelu podruhé v profesionální kariéře. Předtím se mu to povedlo v březnu 2012 v barcelonském dresu při triumfu 7:1 nad Leverkusenem v Lize mistrů.