Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Messi dovedl Argentinu do finále. Režíroval výhru týmu proti USA

Houston - Fotbalisté Argentiny si opět zahrají finále Copa América. V semifinále výročního turnaje porazili v Houstonu domácí celek USA 4:0 i díky výstavní brance Lionela Messiho, který si v reprezentačním dresu připsal 55. gól a překonal národní rekord Gabriela Batistuty.

Radost Messiho a spol. z postupu do finále Copa América
zdroj: Reuters/USA TODAY Sports autor: Kevin Jairaj

"Jsem rád, že jsem rekord překonal. Ale musím za to poděkovat i spoluhráčům, je to stejně tak jejich úspěch," řekl Messi, pětinásobný vítěz ankety Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu světa. Než povede Jihoameričany v neděli do finále, oslaví ještě páteční 29. narozeniny.
 
V semifinále Copy byl Messi hlavním strůjcem vítězství Argentiny. Nejenže skóroval z přímého kopu, ale další dvě branky připravil. První pro Lavezziho už po 175 sekundách hry a pak ještě těsně před koncem zápasu pro Higuaína.

Argentina Američany jasně přehrála, ve střelách na branku je porazila 9:0. Kaňkou na zápase pro Messiho a spol. však bylo Lavezziho zranění. V 64. minutě při zpracování míče přepadl zády přes reklamní panel a zlomil si loket.

Bude finále reprízou toho loňského? Potká se opět Argentina s Chile?

Ve finále se Argentina utká buď stejně jako loni s Chile, nebo s Kolumbií. Druhé semifinále se bude hrát v noci ze středy na čtvrtek v Chicagu. "Zasloužíme si to za všechnu tu dobrou práci, kterou jsme za poslední roky odvedli," řekl Messi, který může s Argentinou získat první velký titul. Trofejí individuálních či s Barcelonou má nespočet.

Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky:

Semifinále (Houston):
 
USA - Argentina 0:4 (0:2)
Branky: 50. a 86. Higuaín, 3. Lavezzi, 32. Messi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy