Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Aktuálně

Měj se Bayerne, ale vrátím se ti, rozloučil se odsouzený Hoeness

Mnichov – Bývalý prezident fotbalistů Bayernu Mnichov Uli Hoeness se před nástupem do vězení za daňové úniky oficiálně rozloučil s klubem a naznačil, že se vrátí. Na mimořádném zasedání byl potvrzen ve funkci jeho nástupce Karl Hopfner.

Uli Hoeness
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Dvaašedesátiletý Hoeness odstoupil z čela Bayernu v březnu poté, co byl za daňové úniky ve výši minimálně 27,2 milionu eur (745 milionů korun) odsouzen na tři a půl roku do vězení. Bývalý německý reprezentant trest přijal a tento měsíc by měl nastoupit do věznice v Landsbergu.

S klubem, v němž strávil celou svou hráčskou i funkcionářskou kariéru, se Hoeness rozloučil v emotivním projevu před zhruba tisícovkou členů. "Udělal jsem velkou chybu a ponesu za ni důsledky. A pak, až se vrátím, se rozhodně nestáhnu do ústraní," řekl.

Hoeness je přesvědčen, že němečtí mistři, kteří v úterý vypadli v semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid, zůstanou dominantním velkoklubem i bez něj. "O klub nemám nejmenší starosti. Zanechávám ho v dobré kondici. Klub nemá žádné dluhy. Stadion je splacený a tým vyhrál ligu. Pokud bych měl namalovat nějaký obrázek tohoto klubu, byl by přesně takový, jaký je teď," dodal.

Hoeness byl členem úspěšné generace Bayernu v 70. letech a poté byl 30 let generálním ředitelem. V roce 2009 ho po Franzi Beckenbauerovi zvolili prezidentem Bayernu. "Doufám, že vás tu všechny zase uvidím při dobrém zdraví, až se vrátím a bude po všem," řekl Hoeness, jenž si od zúčastněných členů klubu vysloužil minutový aplaus.

Jeho nástupce Hopfner klub dosud řídil z funkce viceprezidenta a byl na prezidentskou roli byl jediným kandidátem. V Bayernu působí od roku 1983 a byl po desetiletí zodpovědný za jeho finance.

Zdroj
ČTK, Bild

Hlavní zprávy