Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Walcott: I Rooney se dá nahradit. Třeba ho do sestavy už nepustíme

Londýn - I Rooney se dá nahradit. Křídlo Arsenalu Theo Walcott je přesvědčeno, že národní tým zvládne úvodní dvě utkání na mistrovství Evropy i bez distancované hvězdy Manchesteru United. Ta totiž musí pykat za vyloučení v kvalifikaci s Černou Horou a chybět bude v zápasech skupiny D proti Francii a Švédsku. Nahradit by ho v úvodních zápasech měl vytáhlý útočník Liverpoolu Andy Carroll.

Walcott za anglickou reprezentaci
zdroj: ISIFA

Podle Walcotta se i tak klíčový střelec jako Rooney dá nahradit. "My ostatní také hrajeme v nejlepší lize na světě, takže z tohoto pohledu to pro nikoho není zas tak těžký úkol. Navíc nikdo neví, co se může stát. Možná se nám bude v prvních dvou zápasech dařit a už ho do sestavy nepustíme," uvedl.

Anglické mužstvo vyhrálo s novým trenérem Royem Hodgsonem oba přípravné zápasy proti Norsku a Belgii shodně 1:0. "Čistá konta jsou nejdůležitější. Jako tým velmi dobře bráníme a góly určitě přijdou. A pokud celý turnaj projdeme díky nejtěsnějším výhrám, tak si na to určitě nikdo stěžovat nebude," uvedl Walcott.

Krátký čas s novým koučem hodnotí klubový spoluhráč Tomáše Rosického pozitivně. "Začínáme si zvykat na styl hry, který po nás Roy žádá. Když se udělá mnoho změn, tak můžete vždy očekávat hodně mezer, ale myslím, že to není náš případ. Vstupujeme do turnaje dobře naladěni," řekl.

Lamparda nahradí Henderson, Cahilla Kelly

Třiadvacetiletý křídelní útočník během přípravy dvakrát naskočil na hřiště jako střídající hráč. "V každém mužstvu je konkurence. Musíte poctivě trénovat a využít nabídnuté příležitosti. Když nastoupíte z lavičky, tak záleží na tom, co předvedete na hřišti," uvedl čtyřiadvacetinásobný reprezentant. Své dosavadní tři góly za Anglii vstřelil před čtyřmi roky proti Chorvatsku.

Z týmu už kvůli zranění vypadli záložníci Frank Lampard s Garethem Barrym, obránce Gary Cahill a náhradní brankář John Ruddy. Ostřílené opory kolébky fotbalu by na Euru měli nahradit hlavně mladíci. Za Lamparda počítá Hodgson s kapitánem jednadvacítky Jordanem Hendersonem, za Cahilla naskočí do reprezentace obránce Martin Kelly - oba z Liverpoolu. Stoprocentně v pořádku není ani Walcott. "Měl jsem problémy s kolenní šlachou, ale už to odeznívá. Trénuji naplno a cítím se skvěle. Dávám na sebe pozor a doufám, že se budu moci příště ukázat v základní sestavě," dodal.

Angličané vstoupí do evropského šampionátu v pondělí proti Francii v Doněcku, o čtyři dny později se střetnou v Kyjevě se Švédskem a skupinu uzavřou 19. června proti domácí Ukrajině opět v doněcké Donbass Areně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy