Je nám líto, video expirovalo.

Trenér Bílek se na premiéru českého týmu na Euru těší

Vratislav - Kdyby si trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek mohl neomezeně poroučet, do víru evropského šampionátu by snad nejraději vpadl už v úterý. Tak moc je kouč natěšený na páteční premiéru proti Rusku.

Michal Bílek
zdroj: ČTK/AP autor: Ronald Zak

Čtyři dny před startem českého týmu trenéra nejvíce těší zlepšující se zdravotní stav kapitána Tomáše Rosického. Ale poslední otazník v sestavě, složení stoperské dvojice, prý ještě nevyřešil.

"Jsem rád, že už jsme tady. Všichni cítíme, že se první zápas přiblížil, a strašně se na to těšíme," uvedl trenér Bílek. V neděli Bílek s týmem dorazil do Vratislavi, kde Češi odehrají celou základní skupinu. Český trenér vedl první trénink před tisícovkami fanoušků a netají, že atmosféra jej pohltila. "Nejprve se nám dostalo úžasného přijetí na nádraží, dnes přišla spousta lidí na trénink. Čas teď strašně letí, první zápas je za chvíli tady. Pátek už netrpělivě vyhlížíme," řekl Bílek.

S českým týmem načal třetí týden přípravy na Euro. A na Bílkově - jindy spíše zachmuřené - tváři je v posledních dnech častěji než dřív vidět úsměv. Dobrou náladu má i ve Vratislavi. V Bílkovi sílí přesvědčení, že Češi na mistrovství mají na dobrý výsledek.

"Jsme rádi, že jsme se dostali až sem, a chceme tady uspět. Rozhodně na to tým máme," prohlásil Bílek, který ale před pátečním vstupním duelem označuje za jednoznačného favorita Rusko.

"Každopádně ten start do turnaje bude velmi důležitý. I Rusko bude chtít uspět," podotkl Bílek. Českému trenérovi ale optimismus nechybí. Ze všeho nejvíc jej těší, že k dispozici bude mít Rosického. Ten kvůli problémům s lýtkem poslední dva týdny trénoval s úlevami, ale už je v plném zápřahu.

"Tomáš je v pohodě. V sezoně odehrál hodně zápasů. A pauza, co teď měl, by mu spíš ještě mohla pomoci, dodá mu větší chuť. Nemám strach, že by to poznamenalo jeho formu a kondici," prohlásil Bílek, který také v neděli po příjezdu do Vratislavi rozhodl o zrušení pondělního a úterního odpoledního tréninku.

"Chtěl jsem, aby si kluci ještě odpočali. Je na nich, jestli místo toho půjdou na regeneraci nebo do posilovny," uvedl Bílek.

Trenér bude čas do zápasu s Ruskem naopak trávit přemítáním nad složením zahajovací jedenáctky. Bílek už několik dní opakuje, že má jediné dilema: zda do stoperské dvojice vedle Tomáše Sivoka zařadit Michala Kadlece, či Romana Hubníka. Kdyby u něj vyhrála varianta s Hubníkem, Kadlec by se vrátil na místo levého beka, kde by jinak měl hrát David Limberský. "Pořád nejsem rozhodnutý, v jakém složení naše obrana nastoupí," řekl Bílek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy