Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Sneijder: Nepochopitelně jsme vykolejili

Charkov – Na pokraji vyřazení se ocitli po další porážce Nizozemci. Ve "skupině smrti" mají po dvou zápasech na svém kontě nula bodů. Pokud se nechtějí po dalším utkání balit na cestu domů, potřebují porazit Portugalce minimálně o dva góly a doufat, že Němci seberou všechny body Dánům.

Wesley Sneijder v zápase s Německem
zdroj: ČTK autor: Manu Fernandez

"Sice nám první dva zápasy nevyšly, ale stále ještě věřím, že máme tolik kvality, abychom zabojovali o postup. Dokud je šance, musíme věřit. To jsem řekl hráčům v kabině," prohlásil po utkání trenér Nizozemců Bert van Marwijk. Nizozemci měli v letech 2008 až 2011 skvělou bilanci, když prohráli jediný ze čtyřiceti zápasů - ve finále mistrovství světa se Španělskem. Jenže poslední dobou holandským fanouškům jejich tým příliš radosti nedělá. Z posledních devíti utkání vyhrál jen tři.

"V neděli to bude proti Portugalsku zápas o všechno. Třeba nám to pomůže si vzpomenout na náš fotbal. Nepochopitelně jsme vykolejili z naší cesty, musíme se na ni dostat zpátky a hrát to, co jsme byli schopní v předchozích letech," nabádal spoluhráče záložník Wesley Sneijder.

Jediným pozitivem porážky s Německem je podle hráčů fakt, že snížení Robina van Persieho na konečných 1:2 zvýšilo nizozemské šance. "Naštěstí se nám povedlo dát gól. To znamená, že pokud porazíme Portugalsko o dva góly, stále budeme mít šanci na postup. To je to, na čem nyní záleží a na co se soustředíme. Na ty dva předchozí zápasy musíme zapomenout," řekl útočník Klaas Jan Huntelaar, jenž se na turnaji zatím neobjevil ani jednou v základní sestavě a neměl tak příliš možností potvrdit pověst obávaného kanonýra.

Spoluhráče burcuje Nigel de Jong, který se nechce smířit s brzkým koncem Oranjes. "Je vždy hrozně otravné prohrát a je jedno, jestli je to s Dánskem nebo s Německem. My prostě chceme vždy vyhrávat. Proto uděláme vše pro to, abychom tento pocit už na turnaji nemuseli zažít a odteď už jen vyhrávali. Stále máme šanci, proto musíme zůstat pozitivní a věřit," dodal záložník Manchesteru City.

To Němci mají po středečním vítězství zcela jiné starosti. "Touhle výhrou jsme si otevřeli dveře do čtvrtfinále, jen si je nesmíme nechat v neděli od Dánska zabouchnout před nosem," připomněl trenér Joachim Löw, že v případě prohry s Dánskem a výhry Portugalců by Němci ještě mohli o postup přijít.

Rovněž ocenil, jak jeho tým naplnil předzápasové pokyny a využil nejistoty nizozemské defenzivy dvěma brankami Maria Gomeze. "Věděli jsme, že Nizozemci nejsou silní v obraně při hře jeden na jednoho, a toho jsme využili. Stopeři nechali Mariovi trochu prostoru a on je potrestal," dodal Löw.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy