Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Šmicer: Nálada po Maďarsku není smuteční, všichni myslí na Rusko

Praha - Manažer fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer je přesvědčen, že prohra v generálce s Maďarskem nezanechala na týmu žádné výrazné stopy a všichni už se plně soustředí na úvodní páteční utkání mistrovství Evropy proti Rusku."Chtěli jsme uhrát dobrý výsledek a odjíždět do Polska po vítězství, protože fanoušci byli fantastičtí. Přestože jsme ten zápas nezvládli, tak nálada není nějaká smuteční," řekl Šmicer.

Vladimír Šmicer
zdroj: ČT4

Vicemistr Evropy z roku 1996 předpokládá, že zápas s Ruskem bude úplně jiný než proti Maďarsku, a nezveličuje fakt, že soupeři se naopak poslední test před šampionátem povedl. "To, že Rusko porazilo Itálii 3:0, je pro ně dobrý výsledek, ale myslím, že to nic moc nemění na tom, co se bude dít na hřišti v pátek, " uvedl Šmicer.

Nervozita v týmu už je podle něj docela znatelná. "Všichni vědí, že to utkání je důležité, každý chce uspět na mistrovství Evropy, kde jsou ty nejlepší týmy, a pro nás je čest, že tam můžeme hrát. Myslím, že kluci budou chtít ukázat, že jsou dobré mužstvo a fotbal hrát umí," uvedl. K prvnímu soupeři má velký respekt. "Samozřejmě, Rusové jsou favority a jakýkoli bod, co proti nim uhrajeme, bude dobrý. Individuálně jsou na tom skvěle. Uvidíme, jak si s tím poradíme a vstoupíme do turnaje."

Zvláštní program před utkáním hráči mít nebudou. "Byli jsme na střelnici v Olomouci a prohráli jsme s Litvou. Pak jsme byli na motokárách před Maďarskem a skončilo to také porážkou. Myslím, že je necháme v klidu, budou odpočívat a soustředit se na zápas," řekl bývalý hráč Slavie, Lensu, Liverpoolu a Bordeaux.

Vedení reprezentace neplánuje, že by hráčům zakázalo užívání sociálních sítí, jak to udělali například Dánové či Španělé. "My jsme jim nezakázali, aby používali Twitter nebo Facebook, ale doporučili jsme jim, aby se moc nevyjadřovali k fotbalovým věcem. Ať si tam dávají osobní věci, ale aby se vyhnuli hodnocení hráčů, jiných týmů," uvedl Šmicer. "Něco by se do novin říkat nemělo. Hodně věcí by se mělo respektovat a někteří hráči to nedělají, takže jsme jim radši doporučili, ať se chovají slušně," dodal vítěz Ligy mistrů z roku 2005.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy