Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Rosický poprvé trénoval naplno, tisíce fanoušků tleskaly

Vratislav (Polsko) - Zatímco v České republice takovou návštěvu občas přitáhne podprůměrné ligové utkání, v polské Vratislavi dorazily odhadem tři tisícovky fanoušků na první trénink národního týmu v dějišti mistrovství Evropy. Na stadionu místního klubu Slask si čeští reprezentanti užívali nebývalé pozornosti. Nechyběl mezi nimi ani kapitán Tomáš Rosický, který po problémech s lýtkem dnes poprvé před turnajem naplno trénoval.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Když záložník Arsenalu vběhl jako poslední z hráčů na trávník, fandové ho hned vítali potleskem. "Kvalitu mužstva ještě zvedne. Všichni jsme rádi, že jeho zdravotní stav je takový, jaký je - tedy velmi dobrý," řekl Bílek. "Pro každý tým je důležité, že kapitán zase trénuje. I nám dodává víc sebevědomí, že je Rosa zpátky. O jeho kvalitách je zbytečné mluvit. Už tak skvělá atmosféra v týmu je zase o trochu lepší, máme další plusové body," pochvaloval si obránce Michal Kadlec.

Rosický by proti Rusku neměl chybět

Všechno nasvědčuje tomu, že Rosický v pátek nebude chybět v duelu proti Rusku. Reprezentace se bez Rosického musela obejít na Euru před čtyřmi lety, kde tým nakonec nepostoupil ze skupiny. Nikdo si teď nepřeje dejá vu. "Nepochybuju o tom, že bude s Ruskem hrát," prohlásil Bílek.

Tomáš Rosický s Michalem Bílkem
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Čtrnáct dní s námi netrénoval, ale vůbec to na něm nebylo znát. Prostě je tady nejlepší, on je náš lídr, táhne to. Osobně jsem klidnější, když ho vidím trénovat," řekl stoper Tomáš Sivok. Trenér Bílek nemá obavy, že by Rosického dvoutýdenní herní výpadek poznamenal. "V zátěži je delší dobu, i když až dnes nastoupil do plného tréninku poprvé. Je v pohodě, ta pauza mu dodala ještě větší chuť. Kondici ani pohodu mu to nesebralo," uvedl Bílek.

Reprezentanti netajili, že jim kulisa zvedla už tak dobrou náladu. "Je fakt, že z české ligy nejsme zvyklí na to, že by na trénink chodilo tolik lidí. Dělali jsme si spíš srandu, že kolikrát jich tolik nechodí ani na zápasy," řekl s úsměvem liberecký obránce Theodor Gebre Selassie.

Lidé ve Vratislavi si viditelně užívají toho, že dolnoslezské město hostí šampionát. A český tým, který zde odehraje všechny tři zápasy v základní skupině proti Rusku, Řecku i domácímu výběru, má u místních zvláštní sympatie. Pozornost vzbudil už nedělní příjezd vlakového speciálu s českými fotbalisty. "Cítíme, že sympatie tady máme. Poláci by nám mohli být v prvních dvou zápasech třeba naklonění, mohli by nám pomoci," mínil bek Michal Kadlec.

Už před desátou ranní proudily stovky fanoušků na tréninkový stadion, když do premiérové přípravy Čechů zbývala asi půlhodina. "Ahoj," přivítal fotbalisty velký nápis nad půlící čarou.

Kouč Michal Bílek nemá strach z toho, že by pozornost, jaké se jeho týmu v Polsku dostává, rušila koncentraci hráčů. "Naopak jsme rádi, přijetí je tady úžasné. I z tréninku jsem na hráčích viděl, jakou chuť do něj mají," uvedl Bílek na tiskové konferenci. Kadlec se smíchem ujistil, že hráči před velkou diváckou kulisou své síly úmyslně nepřepínají. "To by muselo být na tribunách třeba dva tisíce ženských," žertoval obránce.

Tribuny osmitisícového stadionu se slušně plnily i díky tomu, že na trénink dostali volné vstupenky i žáci místních škol. Lidé nadšeně aplaudovali, když útočník Tomáš Necid hned z první akce při hře na zmenšeném prostoru trefil šibenici. Naopak zklamaně zahučeli poté, co Milan Baroš neproměnil velkou šanci a ani při třech pokusech v těsném sledu nepřekonal gólmana Jana Laštůvku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy