Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Portugalsko

Robben věří, že na Euru konečně zlomí finálové prokletí

Varšava - Málokterý fotbalista má ve finálových zápasech takovou smůlu jako Nizozemec Arjen Robben. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník Bayernu Mnichov si za poslední dva roky zahrál o vítěznou trofej čtyřikrát a ani jednou neuspěl. Nyní ale věří, že s Oranjes na nadcházejícím evropském šampionátu finálové prokletí konečně zlomí. "Ani trochu se mi nelíbí, že lidé říkají, že ve finále vždycky selžu. Ale na druhou stranu je to něco, co mě v poslední době provází," připustil Robben.

Arjen Robben
zdroj: ISIFA

Finálové nezdary trápí křídelního hráče Bayernu už delší dobu. Od roku 2010 zůstal těsně pod vrcholem čtyřikrát. S Bayernem dvakrát prohrál finále Ligy mistrů, letos neuspěl ve finále Německého poháru a předloni s Nizozemci nezvládl souboj o zlato na světovém šampionátu proti Španělům. "Věřím, že teď na Euru už konečně tu sérii zlomím. Udělám pro to vše," prohlásil Robben.

Naposledy jeho noční můra ožila v květnu ve finále Ligy mistrů proti Chelsea. V prodloužení neproměnil v souboji s českým brankářem Petrem Čechem penaltu a prý ho to stále hodně mrzí. "Penalta, kterou mi chytil Čech, tady se mnou bude pořád. Ale věřím, že na Euru to bude s Nizozemskem lepší. Zklamání ze závěru sezony v Bayernu tu stále bude, ale sním o tom, že zakončím sezonu triumfem na Euru," přál si Robben.

Nizozemci podle něj nemohou mít jiný cíl než šampionát v Polsku a na Ukrajině vyhrát a zopakovat dosud jediný triumf z roku 1988. "Nizozemci samozřejmě musejí bojovat o titul, to je náš cíl. Nemám rád, pokud vstupujeme do turnaje jako favorité, ale když se podíváte na naše výsledky z posledních let, musíme tu roli přijmout," podotkl Robben.

Nepovažuje za velký problém, že Nizozemci figurují ve "skupině smrti" s Německem, Portugalskem a Dánskem. "Myslím, že o téhle skupině už bylo řečeno vše. Bezpochyby je nejtěžší, ale pokud chceme být šampiony, musíme si s tím poradit. Navíc máme možnost dva z těchto nebezpečných týmů vyřadit," dodal Robben.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy