Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Rezek: Euro je nejvíc, snad se při hymně nerozbrečím

Vratislav - Na start fotbalového mistrovství Evropy se ofenzivní záložník Jan Rezek těšil od listopadu, kdy s národním týmem vybojoval postup z baráže přes Černou Horu. A v dějišti šampionátu ve Vratislavi teď na něj patřičně dýchla atmosféra velkého svátku. "Snad se před zápasem při hymně nerozbrečím. Párkrát jsem už fakt měl namále," přiznal s úsměvem Rezek. "Euro je vrchol mojí kariéry," přiznal vzápětí.

Jan Rezek
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Hráč kyperské Famagusty od Eura 2004, na kterém se Češi zaskvěli báječnou hrou a třetím místem, snil o tom, že se na vrcholný podnik jednou dostane. A teď je z tajného přání realita. Rezek navíc téměř s určitostí nebude chybět v základní sestavě. "Je to fakt šílený, hrozný, když si uvědomím, kam jsem se dostal... Bavil jsem se o tom třeba s (útočníkem) Tomášem Pekhartem a ten říkal to samé. Před dvěma lety by považoval za blázna toho, kdo by ho viděl na Euru," vyprávěl Rezek.

Bývalý hráč Teplic, Sparty a Plzně netají, že je reprezentačním srdcařem. V národním týmu je necelé dva roky, ale už si stačil vybudovat silnou pozici. Baráž s Černou Horou prý Rezek prožíval až "nezdravě". "Byl jsem šíleně nervózní, necítil jsem se moc dobře. Tady na Euru je to jiné, bylo by přece špatně, kdybych se něčeho bál," uvedl Rezek. "Nechci říct, že máme splněno, ale ten velký balvan, který tam byl před Černou Horou, tady teď už není. Chci si ten turnaj užít," plánoval Rezek.

Sám by si přál, aby Euro už odstartovalo. Od zvládnuté baráže nemyslí na nic jiného. "Před půl rokem se mě všichni ptali, jaké to je, jet na Euro, a já odpovídal, že to je moc daleko. A najednou je to tady. Hrozně se těším. Už aby to vypuklo. To čekání je dlouhé," uvedl Rezek. Atmosféru ve Vratislavi, kde Češi během ME bydlí, si ale vychutnává. "Město turnajem žije, lidi na nás mávají, fotí se s námi, povídají. Fakt super zážitky," liboval si Rezek. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy