Je nám líto, video expirovalo.

Řekové udolali Arménii, jsou ale spokojeni

Kufstein - Spokojeni byli se svou generálkou na mistrovství Evropy řečtí fotbalisté, kteří ve čtvrtečním přípravném duelu porazili Arménii 1:0. Druhý soupeř českého týmu ve skupině si připsal první letošní vítězství v oficiálním mezistátním utkání. "Získali jsme mnoho pozitivních zjištění. Především v úvodní půlhodině jsme hráli velmi dobře. Organizovaně a zabezpečeně, kvalitní byl i pohyb s míčem," řekl trenér Fernando Santos na webu sport.gr. Druhý poločas podle něj nebyl z řecké strany tak povedený i kvůli mnoha střídáním.

Řečtí fotbalisté
zdroj: ISIFA/EPA

Řekové vyhráli díky přesné hlavičce obránce Kyriakose Papadopulose z 23. minuty, po přestávce navíc Jorgos Samaras s Kostasem Katsuranisem neproměnili penalty. Portugalský kouč byl celkově spokojen s přípravou, během níž jeho tým v Rakousku ještě remizoval 1:1 se Slovinskem. "Jen škoda, že jsme neměli více času, protože bychom byli ještě lepší. Hráči jsou na správné cestě. Teď se vrátíme do Řecka a dobijeme baterky."

Střelec gólu Papadopulos věří, že mužstvo má stále ještě dost času na zlepšení. "Jsme v přípravné fázi. Nebudu soudit negativa, protože na nich určitě zapracujeme," uvedl stoper Schalke 04. Šance Řecka na Euru vidí velmi optimisticky. "Chtěl bych dojít co nejdál, proč ne rovnou do finále," prohlásil Papadopulos. Karagunis je přesvědčen, že výhra mužstvu psychicky pomůže.

"I v přátelském utkání je vítězství důležité kvůli zvýšení sebedůvěry. Nyní můžeme trénovat ve větším klidu. Máme týden na to, abychom byli připraveni k prvnímu zápasu proti Polsku. Musíme mít dobrý start, protože jinak by se to pak špatně dohánělo," řekl záložník Panathinaikosu Atény. Evropský šampion z roku 2004 do turnaje vstoupí 8. června zápasem proti domácím Polákům, čtyři dny nato se Řekové utkají s Českou republikou a 16. června uzavřou skupinu duelem s Ruskem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy