Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Řecký tisk doufá ve vítězství nad Čechy

Atény - Řecko se v úterním druhém zápase na fotbalovém mistrovství Evropy proti Česku ocitne vzhledem k blízkosti českých hranic od místa utkání ve Vratislavi fakticky v roli hostů. Přesto se řecký celek cítí plně připraven a duel, který ho může posunout k postupu ze skupiny, se pokusí vyhrát.

Řečtí fotbalisté
zdroj: ČTK/AP

"Doufám, že proti Česku nebude nutné zápas obracet, ale že se od začátku poženeme za vítězstvím," prohlásil portugalský trenér řeckého mužstva Fernando Santos. "Uděláme, co je v našich silách, abychom ukázali něco pěkného, abychom zahráli dobrý fotbal a získali tři body za vítězství," dodal střelec vyrovnávacího gólu v úvodním utkání s Polskem Dimitris Salpingidis.

Bývalý brankář Antonis Nikopolidis, jeden ze strůjců nečekaného triumfu řeckých fotbalistů na mistrovství Evropy 2004 v Portugalsku, vyjádřil podle přesvědčení, že by se řecké mužstvo mělo zaměřit především na českou obranu, kde vidí hlavní soupeřovu slabinu. V zápase proti Rusku podle něho český výběr ukázal zranitelnost při protiútocích. "Pokud budeme dělat to samé, budeme mít mnoho příležitostí zvítězit," podotkl Nikopolidis. Dodal nicméně, že Češi budou nyní obezřetnější, a připomněl, že i Řekům budou chybět dvě významné opory v obraně.

Radost Řeků na Euru 2004
zdroj: AP

Zápas je z českého pohledu bojem o "přežití" a uchování šancí na postup do čtvrtfinále. Češi jsou po páteční prohře 1:4 s Ruskem podle tisku zatlačeni do kouta, a pokud ve Vratislavi nebudou bodovat ani s řeckými protivníky, v posledním utkání skupiny proti domácímu Polsku už budou hrát jenom o čest. Úterní prohra by totiž znamenala konec českých nadějí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy