Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Pudil: Z vyřazení jsem smutný, fandit ale budu

Praha - Sen o místě v základní sestavě fotbalové reprezentace na evropském šampionátu je pryč, fotbalistu Daniela Pudila po čtyřech letech naopak zasáhlo déja vu: opět na poslední chvíli vypadl ze závěrečné nominace. Pudil se těžce smiřuje s tím, že o vrcholný turnaj znovu přijde. Spoluhráčům z reprezentace ale bude prý i na dálku držet palce.

Daniel Pudil
zdroj: Getty images

"Jsem samozřejmě smutný, že necestuji," uvedl Pudil. Přitom ještě minulý týden při soustředění v rakouském Bad Waltersdorfu mluvil o tom, že si absolutně nepřipouští možnou neúčast na ME, teď ho ale stihl stejný osud jako před šampionátem v Rakousku a Švýcarsku.

Totéž zažívá shodou okolností i Pudilův velký kamarád Jan Rajnoch; také on se před oběma šampionáty nevešel mezi 23 vyvolených. Pudil přitom byl původně jedním z kandidátů na pozici v základní sestavě, protože stabilní levý bek Michal Kadlec má hrát ve středu obrany a pozice na levém kraji se tak uvolnila. I když Pudil netají, jak moc jej mrzí absence na ME, reprezentaci bude podle svých slov fandit i na dálku. "Klukům přeju, ať se jim daří," vzkázal.

Zatímco v roce 2008 přišel Pudil o Euro, když si při údajné rvačce po oslavách slávistického titulu zlomil ruku, teď doplatil na to, že kapitán reprezentace Tomáš Rosický stále není úplně fit a kouč Michal Bílek do nominace nakonec zařadil typově podobného záložníka Vladimíra Daridu.

Proto nezbylo místo na sedmadvacetiletého Pudila - univerzálního hráče, který může hrát na levém kraji obrany i zálohy. Pudil se to od kouče Bílka dozvěděl v neděli. "Rosa (Rosický) je pro tým důležitý i nedoléčený a chápu, že na šampionát jede," řekl Pudil. Jemu prý uškodilo i to, že se při jarním hostování v italské Ceseně zranil a a kvůli zlomenému nártu odehrál v Serii A jen sedm zápasů.

Vladimír Darida v zápase s Izraelem
zdroj: ČT24

"Vzhledem ke zlomenině nártu z ligového utkání v Lecce jsem s touto variantou musel i trošku počítat. Přece jen jsem vypadl na šest týdnů z tréninku i utkání těsně před mistrovstvím," poznamenal Pudil, který si prý navíc zranění obnovil v sobotním přípravném utkání s Izraelem v rakouském Hartbergu.

V něm Pudil odehrál 79 minut. "Do nártu jsem dostal znovu ránu. Dali mi prášky na bolest, nohu leduji a můj stav není úplně stoprocentní. Takže asi i z těchto důvodů ten Černý Petr padl na mě," přemítal Pudil. Už před soustředěním prý nebyl úplně fit, což se nelíbilo španělské Granadě, kde má Pudil v létě nastoupit do přípravy. "Můj mateřský klub nebyl nadšený, že jdu do přípravy na Euro, protože dával přednost úplnému doléčení. Já to chtěl zkusit, abych si svou neúčast později nevyčítal," uvedl Pudil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy