Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Prandelli: Itálie by z Eura kvůli korupci klidně odstoupila

Curych - Italská reprezentace by byla ochotna odstoupit kvůli rozsáhlé sázkařské aféře v tamním fotbale z mistrovství Evropy, které za týden odstartuje v Polsku a Ukrajině. Prohlásil to její trenér Cesare Prandelli. "Když nám řeknou, že pro dobro fotbalu nemůžeme jet na Euro, nebudeme s tím mít problém. Jsou důležitější věci," prohlásil čtyřiapadesátiletý kouč, jehož tým v Curychu nastoupí v posledním přípravném zápasu před šampionátem proti Rusku.

Cesare Prandelli
zdroj: EPA autor: Carlo Ferraro

Do rozsáhlé aféry jsou zapleteni také italští reprezentanti Leonardo Bonucci s Domenikem Criscitem, který kvůli tomu přišel o účast na mistrovství Evropy. Stín podezření padl i na brankáře Gianluigiho Buffona, Prandelli se však neobává, že by ho to poznamenalo. "Buffon je silná osobnost. Něco takového ho nemůže rozhodit," uvedl kouč.

Podezřelý je také trenér Juventusu Antonio Conte a policie zadržela například kapitána Lazia Řím Stefana Mauriho a bývalého záložníka Janova Omara Milanetta. Celkem bylo zatčeno 14 lidí v Itálii a dalších pět v Maďarsku. Rozsáhlé korupční skandály zasáhly italský fotbal už v letech 1982 a 2006 a s nadsázkou lze říct, že i když poškozují jeho jméno, reprezentaci naopak prospívají. V obou zmiňovaných letech totiž tým "Azzurri" získal tituly mistrů světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy