Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Policie je před sobotním zápasem Rusů připravena na všechno

Varšava - Polští pořadatelé očekávají na sobotní utkání Ruska s Řeckem dvojnásobný nápor ruských fanoušků ve srovnání se zápasem sborné s Polskem, při němž v úterý došlo k vážným nepokojům. Na varšavském Národním stadionu má být v sobotu 20 000 Rusů, tisíce dalších budou sledovat zápas ve městě na velkoplošných obrazovkách.

Střety polsko-ruských fanoušků ve Varšavě
zdroj: ISIFA

Mluvčí organizátorů Mikolaj Piotrowski řekl, že varšavská policie je připravena na "jakýkoli scénář". Při úterních násilnostech bylo zadrženo 180 lidí, většinou Poláků. Přes dvacet zadržených Rusů čeká většinou vyhoštění, někteří byli dnes z vazby propuštěni bez trestu.

Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski tvrdě odsoudil "chuligánský banditismus" neukázněných fanoušků a kritizoval polské soudy, že jejich tresty jsou příliš mírné. Ruské velvyslanectví ve Varšavě oznámilo, že verdikty nad zatčenými ruskými fanoušky pečlivě sleduje a v případě potřeby je připraveno zasáhnout.

V Moskvě se už k nepokojům vyslovila většina politických špiček, naposledy to byla šéfka horní komory ruského parlamentu Valentina Matvijenková. Obvinila polskou policii, že na nepokoje nebyla dostatečně připravená. "Ruské turisty nenapadli polští fanoušci, ale místní extremisté. Jejich plány měla policie znát a včas zasáhnout," řekla Matvijenková.

Na srážky ruských a polských výtržníků reagovala i moskevská policie. Budovu polské ambasády v ruské metropoli kromě obvyklého policisty chrání i komando speciálních jednotek OMON.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy