Je nám líto, video expirovalo.

Poláci vnímají před Eurem velký tlak

Varšava - Polští fotbalisté cítí před začátkem domácího mistrovství Evropy velký tlak. Hráči posledního soupeře českého týmu ve skupině však věří, že jsou na nadcházející výzvu připraveni. "Fanoušci od nás hodně očekávají. Rozhodně víme, čeho chceme dosáhnout a budeme se snažit ze všech sil. Jsem velký optimista," řekl na webu UEFA.com obránce Marcin Wasilewski.

Polští fotbaloví fanoušci
zdroj: ČT24

Rostoucí tlak vnímá i kapitán Jakub Blaszczykowski. "Musíme se snažit být v klidu, soustředit se na své cíle a vědět, o co hrajeme," uvedl záložník Dortmundu.

Podle jeho klubového spoluhráče Roberta Lewandowského je polský tým, který vyhrál všechny tři přípravné duely před ME, ve výborném fyzickém i psychickém rozpoložení. "Příprava se velmi povedla. Hodně jsme trénovali a myslím, že jsme dosáhli optimální formy," konstatoval třetí nejlepší střelec uplynulé sezony německé ligy.

Výběru trenéra Franciszka Smudy prý pomohlo, že v posledních pěti duelech neinkasoval. "Obrana je klíčová, a když odvedeme svou práci dobře, tak je každý schopen hrát lépe," uvedl Wasilewski z Anderlechtu.

Šampionát je pro Poláky životní šancí

Blaszczykowski míní, že evropský šampionát je pro mnoho polských reprezentantů životní šancí. "Do tohoto turnaje vkládám mnoho nadějí a myslím, že to bude důležitý krok v našich kariérách. Každý z nás by mohl získat významnou zkušenost," přemítal šestadvacetiletý fotbalista.

Se svými spoluhráči už myslí na páteční start turnaje. "Nejdůležitější bude utkání s Řeckem, které nám ukáže, jak na tom skutečně jsme," řekl Lewandowski. "Musíme vyhrát, ale víme, že Řekové hrají organizovaně a týmy s podobným defenzivním stylem s nimi mají problémy," dodal Wasilewski.

Polsko vstoupí do turnaje proti Řecku v pátek od 18 hodin, o čtyři dny později se střetne s Ruskem a 16. června uzavře skupinu A utkáním proti České republice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy