Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
KOWAX Valašské rally ValMez 2020

Pilař: Gól bych hned vyměnil za úspěch týmu

Vratislav - Svoji premiéru na velkém turnaji záložník Václav Pilař ozdobil vstřeleným gólem, který mu ale při porážce 1:4 s Ruskem na začátku mistrovství Evropy udělal pramalou radost. Pilaře mrzí špatný vstup českých fotbalistů do šampionátu, ale před dalšími dvěma zápasy s Řeckem a Polskem věří, že tým ještě oživí postupové šance.

Václav Pilař střílí jediný gól Česka proti Rusům
zdroj: ČTK/AP autor: Anja Niedringhaus

Pilař po zápase řekl, že by svůj gól, kterým snížil na průběžných 1:2, hned vyměnil za týmový úspěch. "Gól mě vůbec netěší, protože nic neznamenal. Radost jsem z něj měl jen chvíli, ale pak jsme dostali další dva góly a bylo po všem. Je to strašně špatný vstup do mistrovství," řekl zklamaný Pilař.

V jeho tváři se zračila velká frustrace. "Jsme naštvaní, prohrát na začátek a ještě takovým způsobem. Říkali jsme si: 'Hlavně ať neprohrajeme!'," zlobil se záložník, který od příští sezony bude oblékat dres Wolfsburgu. Český tým podle něj zápas nezvládl hlavně v defenzivní činnosti. "Špatně jsme bránili. Věděli jsme o jejich síle, ale byli lepší na balonu a my měkcí v osobních soubojích," posteskl si Pilař.

Euro však po úvodním debaklu nepovažuje pro český tým za ztracené. "Kdybychom nevěřili dál, můžeme jet hned domů. Doufám, že se z toho zápasu ponaučíme a vzchopíme se. Snad další zápasy zvládneme výsledkově o dost lépe," dodal Pilař.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy