Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Pilař: Bude to hezký zážitek

Vratislav – S velkými očekáváním vyhlíží čeští fotbalisté čtvrteční čtvrtfinále Eura proti Portugalsku. Pro Václava Pilaře je velkým lákadlem a výzvou zároveň zahrát si proti jednomu z nejlepších hráčů světa, kapitánovi portugalského výběru, Cristiano Ronaldovi. 

Václav Pilař na tréninku reprezentace
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Já jsem si Portugalce přál. Jsou to výborní fotbalisté, spousta zvučných jmen. A nejlepší z nich je asi Ronaldo. Bude to hezký zážitek zahrát si během jednoho roku proti Messimu i Ronaldovi," řekl Pilař.

Ronaldo na něj udělal dojem v nedělním utkání proti Nizozemcům. Dal dva góly, připravoval šance spoluhráčům a stal se hvězdou utkání. "V posledním zápase měl velkou formu. Dal dva góly, tyčku a měl další šance. Dokázal, jak je to výborný hráč. Musíme si na něj dát pozor. Doufám, že vyjde v našem zápase naprázdno a forma mu nevydrží," prohlásil Pilař.

Pokud by si měl vybrat, který ze dvou hvězdných kanonýrů je mu bližší, volil by barcelonského útočníka. "Oba jsou to neskuteční hráči, dali kolem padesáti gólů za sezonu. Dlouhodobě se mi víc libí Messi, líbí se mi hra Barcelony. Ale je těžké oba hráče srovnávat. I Ronaldo je skvělý," uvedl třiadvacetiletý Pilař.

Čtvrteční zápas pro něj bude stejnou výzvou jako podzimní duely s Plzní proti Barceloně. "Bude to super zápas. Portugalci mají výborný tým plný individualit, není to jen Ronaldo. Budou favoritem, ale my se budeme chtít o tu medaili porvat," řekl Pilař, který od nové sezony odejde do německého Wolfsburgu.

V Polsku zatím patří mezi nejlepší fotbalisty turnaje. S dalším hráčem Wolfsburgu Petrem Jiráčkem jsou s dvěma góly nejlepšími a také jedinými českými střelci. "Jsme samozřejmě rádi, když dáváme góly. Ale nezáleží, kdo ty góly dává, nadře se na ně celý tým. Nestojí to jen na nás, na dvou individualitách, zahráli jsme dobře jako celý tým," řekl Pilař.

Oslnil především v posledním utkání skupiny s Polskem. Spolu s plzeňským Davidem Limberským zneutralizovali pravou stranu soupeřovy sestavy, která měla být největší ofenzivní zbaní Polska, a naopak sami hrozili z nebezpečných výpadů. "Polsko hraje 90 procent balonů přes pravou stranu. Snažili jsme se je s Davidem eliminovat a myslím, že jsme je dobře pokryli. Chtěli jsme i útočit, zápas nám vyšel, stejně jako celému týmu," podotkl Pilař.

Nelituje toho, že už je domluvený na příchodu do Wolfsburgu, byť by mu mohly vynikající výkony na šampionátu vynést i zvučnější angažmá. "Jsem rád, že jsem ten krok udělal. Rozhodně to pro mě není nějaká potupa, Wolfsburg je pro mě super tým. Vím, že mě chtěli a to pro mě bylo důležité," dodal.

Hlavní zprávy