Je nám líto, video expirovalo.

Miroslav Kadlec: Přeju si, aby Češi hráli na moje narozeniny

Praha - Na začátku léta roku 1996 vedl jako kapitán národní tým ve Wembley vstříc finále Eura. Před nadcházející bitvou nejlepších týmů Evropy si Miroslav Kadlec přeje, aby na začátku letošního léta byli čeští fotbalisté stále ve hře o velký úspěch.

Miroslav Kadlec před finále Eura 1996
zdroj: ČT24

"Přál bych českým fotbalistům, aby byli na mistrovství v den, kdy já mám narozeniny, tedy 22. června," prohlásil Kadlec.

To by znamenalo, že by čeští fotbalisté postoupili minimálně do čtvrtfinále, v pátek 22. června je totiž na programu zápas mužstva, které skončí na druhém místě skupiny A a prvního ze skupiny B. Čeští fotbalisté hrají ve skupině A s domácím Polskem, Ruskem a Řeckem, je tedy dost dobře možné, že právě tento den budou hrát rozhodující zápas ve vyřazovací části turnaje.

Na šampionát do Anglie v roce 1996 jeli čeští fotbalisté jako outsideři, přesto dokázali vybojovat stříbrné medaile. Podle Kadlece se nemůže české mužstvo dlouhodobě rovnat nejlepším týmům, čas od času však můžeme překvapit. "Výkyvy jsou patrné v průběhu celé historie. Nemáme možnosti, abychom se mohli rovnat mužstvům Německa, Nizozemska dlouhodobě," uvedl Kadlec.

Hlavní zprávy