Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Tým je vyladěný a sebevědomý, chválil Ronaldo poté, co dvěma góly pomohl k výhře nad Irskem

Kanonýr Cristiano Ronaldo cítí z týmu Portugalska před Eurem patřičnou formu i sebevědomí. Kapitán týmu podal v generálce na úvodní zápas na šampionátu s Českem vynikající výkon a dvěma góly přispěl k hladké výhře 3:0 nad Irskem. Podle devětatřicetileté hvězdy si Portugalci budou na šampionátu znovu troufat na kontinentální titul, který premiérově získali v roce 2016.

Cristiano Ronaldo
zdroj: Reuters autor: Rodrigo Antunes

Byl v tom kus symboliky po dvaceti letech. Portugalci vyslali mužstvu kouče Ivana Haška varování zrovna z Aveira, kde česká reprezentace výhrami nad Lotyšskem a Nizozemskem zahájila svůj marš za bronzovými medailemi na památném Euru 2004.

"Nejdůležitější je, že se nám dařilo, hráli jsme dobře. Podstatné bylo vyhrát bez ohledu na to, kdo dává góly. Tým je vyladěný, cílem bylo zvítězit a získat sebevědomí. Musíme být nohama na zemi a s myšlenkami v nebi snít o zisku evropského titulu," cituje Ronalda server A Bola.

Hráč saúdskoarabského klubu an-Nasr dostal pro první přípravný zápas s Finskem (4:2) volno, porážku s Chorvatskem (1:2) sledoval jen z lavičky. Proti Irsku byl blízko hattricku. V prvním poločase trefil z přímého kopu tyč.

Po přestávce dal dva krásné góly. Nejprve si pravačkou zpracoval dlouhý pas od Rubena Nevese, efektní finesou si před bránícím Liamem Scalesem připravil míč na levačku a vymetl horní růžek branky. "Raketa od Ronalda, magický okamžik," nešetří superlativy BBC.

O deset minut později pak rodák z Madeiry nepohrdl pro změnu nabídkou Dioga Joty a z místa před penaltovým bodem skóroval nekompromisně k tyči. V 207. mezistátním zápase se posunul již na 130 vstřelených gólů a vylepšil svůj vlastní světový rekord.

"Jestli byl první gól jedním z mých nejhezčích? Nevím, někdy si je všechny pustím. Zareagovali jsme na porážku s Chorvatskem. Úspěchu lze dosáhnout pouze kritikou. Fanoušci od reprezentace očekávají hodně, neexistuje žádný prostor pro chyby, vůbec, vždy chtějí, aby Portugalsko vyhrálo. Kvůli naší generaci a talentu, který má. Porážka je vždy špatná, ale pocházejí z ní dobré věci, když se poučíte," uvedl Ronaldo, jehož čeká rekordní šesté Euro.

Vysloužil si pochvalu trenéra Roberta Martíneze. "Ronaldo? Je třeba ho ocenit a ukázat dětem! Vždycky myslím v první řadě na tým. Jako kapitán měl neuvěřitelné odhodlání, dal dva parádní góly a pracoval pro mužstvo. Projevoval solidaritu a sounáležitost. To se mi moc líbilo," zhodnotil kouč.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články