Sestřihy a momenty 5. dne: Conceicao v nastavení sebral Česku naděje, Turecko přehrálo Gruzii

Lukáš Provod nakopl národní tým k překvapivému vedení nad favorizovaným Portugalskem. Po nešťastném vlastním gólu však finálně české naděje na první bod ve skupině F zlikvidoval v nastavení Francisco Conceicao. Gruzie ve své evropské premiéře nestačila na Turecko.

Antonín Barák v utkání s Portugalskem
zdroj: Reuters autor: Lisi Niesner

Portugalsko – Česko 2:1

Bodový zisk z prvního duelu Eura byl blízko, stačilo ustát dvě minuty hry. Čeští fotbalisté v Lipsku s mistry Evropy z roku 2016 Portugalci padli 1:2. Favorita skupiny F spasil ve druhé minutě nastavení Francisco Conceicao. Hvězdu soupeře Cristiana Ronalda i celé Portugalsko zaskočil v 63. minutě perfektní střelou Lukáš Provod a otevřel skóre. O chvíli později si vlastní branku dal Robin Hranáč. Výsledek pak otočil Conceicao.

Turecko – Gruzie 3:1

Gruzie ve své premiéře na velkém fotbalovém turnaji prohrála s Tureckem 1:3. Atraktivní duel v Dortmundu rozhodli pohlednými střelami Mert Müldür a Arda Güler, výhru pečetil do prázdné brány Kerem Aktürkoglu. Gruzii nestačila trefa Georgese Mikautadzeho na průběžných 1:1.