Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Sadílek se zranil při pádu na kole a přijde o Euro

Smolná situace pro záložníka Michala Sadílka. Český záložník se na soustředění fotbalové reprezentace v Rakousku zranil při jízdě na kole a přijde o mistrovství Evropy v Německu. O případném povolání náhradníka trenér Ivan Hašek teprve rozhodne.

Michal Sadílek
zdroj: Reuters autor: David Černý

"Hráči, kteří v pátek v přípravném zápase proti Maltě odehráli více než poločas, měli v sobotu individuální program. Michal Sadílek při vyjížďce na kole bohužel nešťastně upadl a utrpěl tržnou ránu v oblasti bérce," řekl Šedivý.

"Pro nás je to velké oslabení, protože Michal patří mezi zkušené hráče. Vždyť v průběhu zápasu proti Maltě navlékl i kapitánskou pásku. Přeju mu za celý tým, aby se co nejrychleji uzdravil. Jestli povoláme někoho dalšího, se rozhodneme v nejbližší době," uvedl kouč Hašek.

Je nám líto, video expirovalo.
Mluvčí reprezentace Šedivý o zranění Sadílka

Sadílek si jako jeden ze sedmi hráčů aktuální nominace zahrál i na minulém mistrovství Evropy v roce 2021, kde český tým došel do čtvrtfinále. Hbitý záložník dosud za národní tým absolvoval 24 zápasů a dal jednu branku.

Český výběr v pondělí čeká v Hradci Králové proti Severní Makedonii generálka na Euro. Na šampionátu národní tým v základní skupině postupně nastoupí proti mistrům Evropy z roku 2016 Portugalsku, Gruzii a Turecku.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články