Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Proč zdravotníci nepřišli na pomoc dřív? nechápal Szoboszlai. Podle UEFA nechybovali

Kapitán maďarské reprezentace Dominik Szoboszlai zkritizoval pomalou reakci zdravotníků po hrozivém zranění spoluhráče Barnabáse Vargy v nedělním utkání mistrovství Evropy proti Skotsku. Důrazný útočník utrpěl po srážce s brankářem soupeře Angusem Gunnem několik zlomenin v obličeji a otřes mozku a musel se podrobit operaci, která byla podle agentury DPA úspěšná. UEFA v odpoledním prohlášení oznámila, že zdravotníci nechybovali.

Maďar Dominik Szoboszlai v dresu zraněného spoluhráče Barnabáse Vargy
zdroj: REUTERS

Varga zůstal po střetu bezvládně ležet na trávníku a z reakce hráčů bylo okamžitě patrné, že zranění je vážné. Spoluhráči popoháněli zdravotníky s nosítky, naštvaný Szoboszlai se dokonce sám chopil madla a snažil se vše urychlit.

"Nechápu, co je to za protokol. Proč zdravotníci nepřišli na pomoc dřív, proč nespěchali?" divil se Szoboszlai po závěrečném hvizdu. "I pár vteřin může někdy zachránit život. Doufám, že něco takového už nikdy nezažijeme, tohle se nemůže opakovat," přidal maďarský kapitán, jehož krátce po incidentu zachytily televizní kamery se slzami v očích.

Se spoluhráči a zdravotníky roztáhli kolem zraněného Vargy plachty a po osmi minutách ošetřování byl maďarský fotbalista na nosítkách transportován do sanitky a stuttgartské nemocnice, kde strávil noc. Podle UEFA vše probíhalo podle regulí.

"Zásah zdravotníků byl profesionální a přesně podle protokolu. Nebyla žádná prodleva ani pochybení, co se týká zacházení s hráčem nebo zdravotnické pomoci," citovala agentura Reuters prohlášení UEFA.

Maďaři vyhráli 1:0 gólem v 10. minutě nastavení, ve skupině A obsadili třetí místo a udrželi naději na postup do osmifinále. Pro Vargu však turnaj zcela jistě skončil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články