Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Přehled šesti gólů po 90. minutě. Vždy se trefili náhradníci

Trenéři v takových okamžicích zažívají infarktové stavy, novináři narychlo přepisují zprávy, sázkaři trhají tikety. Na letošním evropském šampionátu padá víc gólů v nastavení než kdykoli předtím. V dosavadním průběhu se už šestkrát měnilo skóre až po uplynutí devadesáti minut. Přitom na minulém mistrovství padlo za celý turnaj jen pět takových branek a v roce 2016 celkem devět. Všechny zápisy v nastavení přitom mají na svědomí střídající hráči.

Francisco Conceicao slaví rozhodující gól proti Česku
zdroj: Reuters autor: Lisi Niesner

Začal to Němec Emre Can v utkání se Skotskem. Tam už to byla jen kosmetická úprava výsledku na 5:1, protože o výhře týmu hostitelské země bylo dávno rozhodnuto. Podobně pečetil výhru nad Maďarskem třetím gólem Švýcar Breel Embolo.

Gruzínci v utkání s Tureckem usilovali o vyrovnání a v sedmé minutě nastavení poslali do útoku i svého brankáře. Jenže k odraženému míči se dostal Kerem Aktürkoglu a pádil s ním přes celé hřiště až do prázdné branky.

V dalších zápasech už pozdní góly měnily rozdělení bodů. Klaus Gjasula zachránil Albánii remízu s Chorvatskem 2:2 a trefa byla pro něj o to cennější, že předtím vlastním gólem poslal soupeře do vedení. "Nakonec nám všem dal dárek. Díky němu si budu tohle utkání pamatovat do konce života," chválil střelce trenér Sylvinho.

Srb Luka Jovič zařídil remízu se Slovinskem v páté minutě nastavení a přinutil trenéra Dragana Stojkoviče k patetickým výrokům. "Srbové neumírají tak snadno. Vždycky věříme až do konce a za naši víru přišla odměna," řekl srbský kouč. Přitom druhá porážka by s největší pravděpodobností znamenala konec nadějí na postup.

S gólem po uplynutí základní hrací doby mají smutnou zkušenost i čeští fotbalisté. V zápase s Portugalskem sahali po bodu, když jim ho vzal Francisco Conceicao, který jen těsně před tím vyběhl na hřiště. "Vidět ho, jak se zvedne z lavičky a ukáže to, co umí, je pro trenéra strašně důležité," řekl kouč portugalského týmu Roberto Martínez.

Podobné branky budou nepochybně padat dál. "Kvůli tomuhle všichni fotbal milují. Jednou dáte gól v poslední sekundě, jindy ho dostanete," řekl chorvatský útočník Andrej Kramarič. Jen pár minut poté, co jeho tým přišel o výhru nad Albánií a možná i o postup.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články