Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Nejdůležitější je, že jsme vyhráli, mé trefy ať jdou stranou, míní Mbappé

Kylian Mbappé i celý francouzský tým se může radovat z postupu do semifinále mistrovství Evropy, když po penaltách porazili Portugalsko. Ty však sledoval kapitán Francie už jen ze střídačky, protože si kvůli únavě v prodloužení řekl o střídání. V postupové euforii se nechtěl příliš zaobírat tím, že jeho tým na turnaji stále nedal gól ze hry. Společně s hráči se nyní pokusí zregenerovat a připravit na semifinále proti Španělsku.

Kylian Mbappé
zdroj: REUTERS autor: Lisi Niesner

Ostře sledovaný duel dvou superstar měl trochu nečekaný konec. Zatímco portugalský kapitán Cristiano Ronaldo vydržel až do konce a v první sérii proměnil, o generaci mladší Mbappé sledoval rozstřel už jen v bundě a držel palce spoluhráčům. Úspěšně, na semifinále proti Španělsku se může těšit Francie.

Pětadvacetiletý útočník v přestávce prodloužení požádal kouče Didiera Deschampse o střídání. "Mluvili jsme s trenérem už na konci normální hrací doby a řekli si, že to ještě zkusíme. V poločase prodloužení jsem mu řekl, že už se necítím, byl jsem příliš unavený. Proto mě vystřídal," uvedl Mbappé, který během zápasu navíc dostal míčem prudce do masky chránící zlomený nos.

"Nejdůležitější je, že jsme vyhráli," prohlásil kapitán týmu s úsměvem, přestože sám znovu neskóroval. "Vždycky jsem říkal před každou soutěží, ať jdou mé trefy stranou. Lidé si mysleli, že je to vtip, ale teď jsme tady. Dal jsem na šampionátu jen jeden gól, ale jsme v semifinále a jsem velmi šťastný. Samozřejmě doufám, že týmu pomůžu v semifinále," dodal.

Úřadující vicemistři světa najeli na úsporný režim. Zatímco jen jednou inkasovali z pokutového kopu, nadále platí, že na šampionátu stále nedali gól ze hry. Mbappé proměnil jednu penaltu, zbývající dvě branky byly vlastní soupeřů.

"Nechci vám říkat nesmysly. V šatně jsme při oslavě postupu nad tím, že jsme nedali gól, moc nepřemýšleli. Je jisté, že zítra se budeme i nadále zabývat otázkou produktivity trochu více, při zachování této obranné pevnosti. V pátek večer jsme ovšem v euforii," řekl kapitán.

"Jsme opravdu šťastní, je velmi těžké projít mezi poslední čtyřku. My tam jsme, takže se pokusíme zregenerovat a pomalu se připravit na zápas proti Španělsku," zakončil Mbappé.


Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články