Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
OH Paříž 2024

Mbappé má zlomený nos. Musí na operaci, ale ne hned, informoval Deschamps

Úřadující vicemistři světa z Francie sice vstup do evropského šampionátu zvládli, když udolali Rakousko 1:0, ale v závěru utkání přišli o svou největší hvězdu. Kylian Mbappé musel nuceně střídat a podle zpráv z tábora Les Bleus má zlomený nos. V turnaji bude moci pokračovat jen se speciální maskou. Trenér Didier Deschamps řekl, že jeho další start je stále nejistý a čeká ho operace, ale nemusí ji podstoupit v nejbližší době. Bývalý lékař francouzského týmu Fabrice Bryand v rozhovoru pro deník L'Equipe uvedl, že Mbappého absence by mohla trvat až deset dní.

Francouz Kylian Mbappé opouští hřiště v doprovodu lékařů
zdroj: REUTERS

Mbappé nastoupil k prvnímu zápasu na velkém turnaji jako kapitán. Páska na rukávu mu však štěstí nepřinesla. Čtyři minuty před koncem narazil ve výskoku při snaze o hlavičku do ramene rakouského stopera Kevina Dansa. Během pár sekund měl obličej i dres od krve, která se mu řinula z nosu.

Zatímco byl ošetřován za postranní čarou, Francouzi hráli v deseti a byli pod tlakem soupeře. Mbappé se v té chvíli vrátil na trávník i bez souhlasu rozhodčího, vynutil si tak přerušení a možnost vystřídat, i když za cenu žluté karty.

"Nos vůbec nevypadá dobře. Je to pro nás komplikace a kaňka," řekl po závěrečném hvizdu trenér Didier Deschamps. Na otázku, jak velké oslabení by to pro jeho mužstvo bylo, odpověděl: "Nechci se pouštět do nějakých hypotéz. S Kylianem je tým pochopitelně vždycky silnější, ale když to bude nutné, dokážeme hrát i bez něj."

Mbappé byl hned ze stadionu převezen na kliniku v Düsseldorfu, kde rentgenové vyšetření potvrdilo, že nos je zlomený. Zraněný útočník se ještě v noci vrátil do základního tábora týmu u města Padeborn.

Deschamps v úterý večer informoval o nutnosti operace. "Bude ji muset podstoupit. Ale nebude to hned," řekl ve videu na svazovém účtu. "Ve středu ho čekají další vyšetření. Uvidíme, jak se to vyvine," dodal.

Vedení výpravy později v tiskové zprávě doplnilo, že pro Mbappého bude vyrobena speciální maska, která by po nezbytné péči umožnila zvážit, zda se může znovu zapojit do hry. 

Mbappého zranění sledují s obavami i v Madridu. Pětadvacetiletý útočník, který má na kontě 80 mezistátních zápasů a 47 branek, podepsal necelé dva týdny před šampionátem kontrakt s Realem. Podle zahraničních médií by si měl ročně vydělat 15 milionů eur a k tomu jako volný hráč dostane přestupový bonus 100 milionů eur rozložený do pěti let.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články