Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Kde vzal rozhodčí osm minut? Nevím, zlobil se Modrič

Osmatřicetiletý Luka Modrič těžko snášel remízu s Italy, která chorvatský tým odsunula na pokraj vyřazení. Velezkušený záložník litoval inkasovaného gólu v samém závěru. Stejně jako trenér Zlatko Dalič nechápal, proč se nastavovalo osm minut.

Luka Modrič a chorvatská lavička
zdroj: Reuters

Držitelé stříbra a bronzu z posledních dvou světových šampionátů směřovali k cenné výhře nad obhájci evropského zlata a postupu do osmifinále. Od 55. minuty vedli zásluhou Modriče, který se ve věku 38 let a 289 dní stal historicky nejstarším střelcem na Euru.

"Nic to pro mě neznamená, když to týmu nepomohlo k výhře," řekl Modrič. Střídající Mattia Zaccagni totiž v osmé minutě nastavení vyrovnal, čímž poslal do vyřazovací fáze své mužstvo.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Chorvatsko – Itálie

Chorvaté podruhé za sebou přišli o výhru v nastavení po remíze 2:2 s Albánií. V součtu s úvodní prohrou 0:3 se Španěly se ocitli na pokraji vyřazení. V tabulce nejlepších týmů na třetím místě jsou pátí. Vzhledem k jejich pravděpodobnému konci na turnaji se proto Modrič nevyhnul otázce o další budoucnosti.

"Rád bych hrál věčně, ale jednoho dne budu muset pověsit kopačky na hřebík. Budu dál hrát, i když nevím, jak dlouho ještě," uvedl dlouholetý hráč Realu Madrid, s nímž v poslední sezoně ovládl španělskou ligu i Ligu mistrů. Proti Italům ale pravděpodobně neměl reprezentační derniéru. "Uvidíme, teď na tyhle příběhy není čas," podotkl Modrič.

Po remíze těžko hledal slova. "Bojovali jsme až do konce, ale dnes se k nám fotbal zachoval nemilosrdně. Bylo to hodně kruté, ale taky v předchozím zápase jsme inkasovali v nastavení," připomněl bývalý hráč Dinama Záhřeb či Tottenhamu.

"To je součást fotbalu. Často vám vykouzlí úsměv, ale jindy vás zase hodně rozesmutní jako dnes, když jsme ztratili výhru tímhle způsobem. Ten gól jsme si nezasloužili. Nevím, kde vzal rozhodčí osm minut. Bojovali jsme jako lvi, ale fotbal se k nám zachoval krutě," dodal rodák ze Zadaru.

Souhlasil s ním i kouč Dalič. "Jsme malá země. Nikdo se námi moc nezabývá, ale nemůžete nastavit osm minut, to je nesmysl. Nechci dělat dusno kvůli tomu, co se stalo, ale Chorvatsko si zaslouží respekt a uznání. Bohužel se musíme postavit sami za sebe. Moc se nepřerušovalo ani nefaulovalo. Pořád ale nemůžete inkasovat takový gól v 98. minutě," mrzelo bývalého hráče.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články