Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Kane ke kritice bývalých reprezentantů: Anglie dlouho nic nevyhrála a oni toho byli taky součástí

Čtyři body, ale herní projev vzbuzuje rozpaky. Kapitán anglické fotbalové reprezentace Harry Kane brání svůj tým proti kritice od bývalých hráčů, kterým se nelíbí výkony národního mužstva na mistrovství Evropy v Německu. Útočník Bayernu Mnichov současným televizním expertům vzkázal, aby si vzpomněli, jak náročné je za reprezentaci hrát. Přímý přenos utkání Anglie – Slovinsko sledujte v úterý od 20:15 na ČT sport.

Harry Kane s trenérem Anglie Garethem Southgatem
zdroj: Reuters autor: Lee Smith

Anglie obhajuje v Německu finálovou účast z minulého Eura a má na kontě výhru 1:0 nad Srbskem a remízu 1:1 s Dánskem. Nepříliš přesvědčivé výkony svěřenců trenéra Garetha Southgatea vyvolaly kritiku od bývalých reprezentantů působících v médiích, například Garyho Linekera, Ria Ferdinanda či Alana Shearera.

"Cítím to tak, že mají zodpovědnost," řekl Kane. "Vím, že musejí být upřímní a říkat své názory, na druhou stranu ale mají zodpovědnost bývalých reprezentantů, ke kterým spousta hráčů vzhlíží, lidé jim naslouchají a je pro ně důležité, co říkají," dodal nejlepší střelec Bundesligy.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Dánsko – Anglie

Zároveň Kane kritikům připomněl, že ani oni s národním týmem nic nevyhráli, protože jedinou trofej Anglie získala na mistrovství světa v roce 1966. "Nikdy bych nechtěl být neuctivý k žádnému hráči, zvlášť k takovému, který nosil tenhle dres a ví, jaké to je hrát za Anglii. Ale podstatné je, že jsme jako národ hodně dlouho nic nevyhráli a tihle hráči toho byli také součástí a vědí, jaké to je hrát za Anglii," dodal autor rekordních 63 reprezentačních gólů.

Úřadující vicemistři Evropy vedou po dvou zápasech tabulku skupiny C a v úterním duelu proti Slovinsku by měli stvrdit svůj postup do osmifinále.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články