Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Hráči do toho dali vše, jsme opravdu hrdí, že budeme hrát o finále, uvedl Koeman

Nizozemsko pod vedením trenéra Ronalda Koemana se může radovat z postupu do semifinále Eura po dvaceti letech. Jedná se o výjimečnou záležitost pro celý národ, řekl Koeman. Podotkl také, že si Nizozemští hráči museli utkání vytrpět, ale dali do něho vše. Jeho protějšek na turecké lavičce Vincenzo Montella uvedl, že si Turecko vysloužilo za výkony na Euru větší respekt do budoucna.  

Ronald Koeman
zdroj: REUTERS autor: Thilo Schmuelgen

"Museli jsme si to vytrpět, ale na turnaji není lehký žádný zápas. Hráči do toho dali vše, bylo to opravdu emotivní utkání. Ukázali velké srdce. Někdy jsme za to kritizovaní, že nám na rozdíl od jiných národů chybí. Hráči ho dnes ale ukázali poté, co jsme prohrávali. Ve druhé půli hráli dobře," řekl jednašedesátiletý Koeman.

Nizozemsko čekalo na postup mezi čtyři nejlepší týmy na Euru 20 let. "Pro celý národ je to něco skutečně výjimečného. Jsme malá země a jsme v semifinále s Anglií, Francií a Španělskem. Jsme opravdu hrdí na to, že budeme hrát o finále," uvedl Koeman, který v roce 1988 jako obránce nechyběl u dosud jediného titulu "Oranje" pro mistry Evropy, shodou okolností také v Německu.

Ve středečním semifinále vyzve jeho výběr úřadujícího evropského vicemistra Anglii. "Ta má dobré hráče, ale to my taky. Hrajeme v Dortmundu na jednom z nejkrásnějších stadionů, blízko Nizozemska, to bude také hrát roli," mínil bývalý hráč a kouč Ajaxu Amsterdam, PSV Eindhoven či Barcelony.

Turci, kteří ve skupině zdolali Česko 2:1, nenavázali na dosavadní jediné evropské semifinále z roku 2008. "Od začátku turnaje ukazovalo naše mužstvo odvahu, fanoušci nás podporovali jako žádný jiný tým. Jsme velmi hrdí. Bylo skvělé, jakým způsobem mužstvo hrálo, jak přistoupilo a zareagovalo na zápas (s Nizozemskem). Měli jsme sen a byli jsme mu velmi blízko," uvedl Montella.

Podle něj si Turci musejí uchovat předvedený styl hry a týmový charakter a následně prokázat tyto vlastnosti na dalším velkém turnaji. "Po tomto Euru se na Turecko bude v budoucnu nahlížet jinak, pravděpodobně s větším respektem. Hráči získali hodně zkušeností. Za to, jak jsme hráli a co jsme předvedli, si tenhle tým vysloužil sympatie nejen v Turecku, ale i od milovníků fotbalu v ostatních zemích. Tohle je teprve začátek, musíme dál růst. Budoucnost je na naší straně," řekl padesátiletý Ital.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články