Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Máme na to, abychom postoupili se šesti body, věří Matěj Jurásek

Je nejmladší v týmu a sní o tom, že na Euru dostane šanci. Matěj Jurásek je ve dvaceti letech benjamínkem fotbalové reprezentace a věřil, že by si mohl zahrát na pár minut už proti Portugalsku – marně. Věří, že jeho chvíle slávy ještě přijde. A má ještě jeden sen: rád by si zahrál s obrovským španělským talentem – šestnáctiletým Laminem Yamalem.

Matěj Jurásek
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Přehnanou nervozitu necítí. "Snažím se to nevnímat. Samozřejmě nějaká tíha tam je a musí být. Ale řekl bych, že to snáším normálně," řekl Jurásek poté, co se s třemi spoluhráči zúčastnil slavnostního přijetí reprezentace na radnici v Hamburku.

V úvodním duelu s Portugalci sledoval jen z lavičky. "Trochu jsem doufal, že mě tam trenér aspoň na chvíli šoupne, když jsme dostali druhý gól. Aspoň na tři minuty udělat tam nějaký vítr. Nakonec zvolil jinou variantu a já budu čekat na šanci v dalších zápasech," uvedl Jurásek.

Je přesvědčen, že český tým navzdory porážce od Portugalska postoupí ze skupiny, v níž ho čekají ještě Gruzie a Turecko. "I když jsme první zápas prohráli, máme kvalitu na to, abychom z dalších dvou získali šest bodů. Teď se na to připravujeme a věřím, že to dokážeme," řekl Jurásek.

Křídelník Slavie, který má v reprezentačním "áčku" zatím dva starty a jeden gól, se snaží učit od zkušenějších spoluhráčů. "Jsem strašně rád, že mohu být v týmu, protože vím, že je tu kvalita. Snažím se hodně odkoukat od starších kluků, co tu jsou a jsou třeba zatím na vyšších úrovních, než jsem já. Koukám na starší kluky a říkáme si, co zlepšit," řekl Jurásek.

Stejně jako nejlepší střelec v aktuální české nominaci Patrik Schick má silnou levou nohu. "Myslím, že na levačce už mi nemá co poradit. Takže s tím se o tomhle nebavíme," vtipkoval Jurásek, který má v českém týmu jmenovce levého obránce Davida.

Sleduje i další zápasy na šampionátu. "Zaujala mě třeba hra Španělska, to asi nejvíc. Ten mladík Yamal je dobrý a věřím, že si s ním jednou zahraju v týmu," podotkl Jurásek s úsměvem k supertalentu z Barcelony.

Na turnaji ještě neskončil žádný zápas bezbrankovou remízou. "Myslím, že je to ofenzivní silou těch týmů. Neřekl bych, že je to špatnou defenzivní prací. My jsme taky dobře pracovali do defenzivy a stejně jsme dostali dva góly. Gólmani také třeba nejsou z ligových soutěží tolik zvyklí na střely z dálky, i tím to může být," přemítal Jurásek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články