Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Triathlon Championship Series 2024

Kondiční trenér reprezentace: Zvyklosti hráčů z klubů nehodláme měnit, vyhovíme všem

Česká reprezentace se po porážce 1:2 od Portugalska nevracela hned na svoji základnu v Hamburku, ale v Lipsku přespala a druhý den využila zázemí fotbalové akademie Red Bullu Lipsko, kde měli fotbalisté individuální i konkrétní program. Záleželo na jejich vytížení v prvním utkání mistrovství Evropy. Jak probíhá kompenzační trénink?

Tomáš Souček v utkání s Portugalskem
zdroj: ČTK/AP

"Tím, že RB Lipsko má skvělé podmínky, všichni hráči absolvovali tréninkovou jednotku na místě. Byli rozděleni na dvě skupiny, jedna byla regenerační, to byli hráči, kteří měli větší zápasové zatížení," přibližuje v rozhovoru pro ČT sport kondiční trenér Martin Kojnok.

Další skupinou byli hráči, kteří neměli žádné nebo minimální zatížení.

"Už přímo po zápase řešíme kompenzaci utkání právě pro ty, kteří třeba nenastoupili. To se jim snažíme nahradit a připravujeme se už na další zápas," dodává Kojnok s tím, že čtyřdenní rozestup mezi jednotlivými zápasy poskytuje týmu dostatek prostoru.

"Nejdříve mají individuální program, pak kolo, dělají si své věci, na které jsou zvyklí z klubů. Máme tu saunu, vířivky, silový trénink. Podmínky jsou velmi totožné jako v base campu s tím, že tam to máme všechno na hotelu, tady v tréninkovém centru," vysvětluje Kojnok.

Tomáš Souček byl součástí regenerační skupiny. "Jeho zatížení v tréninku řešíme hlavně po dohodě s medical týmem. Uvidíme, teď aktuálně si na žádnou potíž úplně nestěžuje. Zdravotní stav všech hráčů je jinak v pořádku," uvedl asistent Jaroslav Köstl.

Řáda hráčů má své zvyklosti, které jim fungují, a kondiční tým v tom nehodlá nic měnit. "My se jim v individuálním přístupu snažíme vyhovět. Pokud od nás potřebují radu, dáme jim ji. Nehodláme něco měnit, když něco mají nastavené z klubů. Přání hráčů nejsou nijak speciální, spíš mají své vlastní rituály."

I Köstl už dříve řekl, že zátěž se musí pečlivě dávkovat. "Samozřejmě nejsme blázni, nesmíme nic podcenit. Martin Kojnok je velmi zkušený, máme na něj skvělé reference a víme, jak pracuje. Věřím, že po téhle stránce bude vše v pořádku," sdělila pravá ruka Ivana Haška.

Přestože je Kojnok Slovák, rozpolceně se na Euru, kde hraje i slovenská reprezentace, vůbec necítí.

"Jsem součástí týmu české reprezentace. Prožívám víc české zápasy, myslím, že i moje nejbližší rodina. Bratr je zase ve slovenské reprezentaci," připomíná svého sourozence Jakuba, který působí na Slovenském fotbalovém svazu u áčka jako vedoucí mužstva.

"Jsem plně soustředěný na svůj tým a přeju si víc úspěch s ním. Vítězství nad Belgií bylo super, škoda, že se něco takového nepovedlo i nám," vyhlíží Kojnok už sobotní utkání nad Gruzií.

Jediný nováček Eura Gruzie na úvod turnaje sahala po bodovém zisku, ale nakonec Turecku podlehla 1:3. "Měli jsme na tom zápase dva pozorovatele, takže nějaké info máme, zatím kusé. Samozřejmě jsme je sledovali celou přípravu, to je jasné. Připravíme se na to stoprocentně," dodal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články