Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Köstl: Součkovi se vrátily problémy s kolenem, ale věřím, že proti Gruzii nastoupí

Lehké problémy s kolenem, které dlouhodobě trápily Tomáše Součka, se znovu ozvaly kapitánovi české fotbalové reprezentace v úterním zápase proti Portugalsku. Asistent trenéra Jaroslav Köstl nicméně věří, že lídr týmu bude v pořádku a v sobotním druhém zápase skupiny proti Gruzii nastoupí.

Tomáš Souček
zdroj: ČTK / AP / Ebrahim Noroozi

Souček se v závěru prvního poločasu ocitl na zemi a chytil se za koleno. Utkání, v němž český tým favoritovi podlehl 1:2, ale dohrál. Už na konci minulého týdne po příjezdu do dějiště turnaje vynechal některá kontaktní cvičení na prvním otevřeném tréninku. "Tomáš má dlouhodobě určitý diskomfort v koleně, včera se to při zápase trošku projevilo. Nicméně máme tady top medical tým, starají se o něj," řekl Köstl.

"Znám Tomáše z kabiny (z předchozích působišť) 10 let. Takže kdyby to nebylo úplně na 100 procent, do zápasu by nešel. Na druhou stranu, kdybych si měl vsadit na to, jestli bude hrát, tak myslím, že určitě hrát bude. Je to bojovník a určitě tým nebude chtít nechat ve štychu," doplnil Köstl.

Český tým ve středu před polednem před návratem na základnu Hamburku absolvoval ještě v Lipsku tradiční pozápasový trénink ve vyhlášené akademii tamního bundesligového klubu. Mužstvo bylo podle zvyklostí rozděleno na dvě části.

"Hráči, kteří včera nehráli, měli zátěžový trénink na hřišti. Venku s námi byli (včerejší) náhradníci. Hráči, kteří hráli v základní sestavě, pak měli v akademii Lipska regenerační trénink. Takže Tomáš byl součástí regenerační skupiny," řekl Köstl.

"Jeho zatížení v tréninku řešíme hlavně po dohodě s medical týmem. Uvidíme, teď aktuálně si na žádnou potíž úplně nestěžuje. Zdravotní stav všech hráčů je jinak v pořádku," uvedl bývalý asistent trenéra ve Slavii.

Portugalci? S takovou kvalitou jsem se nesetkal

Český tým v utkání s Portugalskem neudržel vedení a v nastavení inkasoval rozhodující branku. "Hned po zápase samozřejmě nějaké emoce byly, protože jste blízko docela velkému úspěchu. Ale nemůžeme hovořit o tom, že by vítězství Portugalska nebylo zasloužené. Musím říct, že jsem se s takovou kvalitou nesetkal, je to tým jak na výhru v Lize mistrů. Uvidíme, jak to bude tady, Euro je specifický turnaj. Nicméně jsem věřil, že dopředu dokážeme být odvážnější," uvedl Köstl.

"Hráli jsme hlouběji, než jsme chtěli být. Donutili nás k tomu, měli jsme ale také nevynucené ztráty. Povedla se nám změna rozestavení, reakce týmu byla dobrá. Když jsme byli odvážní dopředu, nebyly tam špatné věci, ale bylo to málo. V tomhle musíme být lepší. Ale už je to všechno dějepis a jedeme dál," podotkl čtyřiatřicetiletý asistent trenéra Ivana Haška.

O místo v základní sestavě pro další zápas na turnaji proti Gruzii si řekli někteří střídající hráči. "Určité změny budou, o tom v realizáku diskutujeme. Na druhou stranu kluci, kteří zápas začali, ho neskutečně odpracovali. Střídající hráči nám zatím pomohli v každém zápase, co jsme tady u týmu. Kolik změn případně bude, nemohu říci. Je to strašně čerstvé, musíme se na to pořádně podívat. Zatím jsme si udělali jen takový první rozbor hned po zápase na hotelu," řekl Köstl.

K velkým turnajům patří i cestování

Reprezentanti se po úterním večerním zápase dostali na hotelu do postelí až hluboko po půlnoci. Půl hodiny po utkání se podle pravidel mohli v útrobách stadionu setkat s dvěma osobami z řad rodiny, příbuzných či přátel.

"Já měl z rodiny na zápase jen bráchu, jinak spoustu kamarádů a známých. S bráchou jsem se potkal před zápasem, kdy jsem ho zahlédl na tribuně, takže jsme si zamávali. Po zápase jsem se s nimi neviděl," řekl obránce Tomáš Holeš.

Odpoledne se mužstvo opět vlakem vrací do Hamburku, kde se bude chystat na další dva zápasy skupiny proti Gruzii a Turecku, které rozhodnou o tom, zda postoupí do vyřazovací fáze. Cesta z Lipska do severoněmeckého města trvá přes tři hodiny.

Ve čtvrtek už český tým bude opět trénovat v Norderstedtu vedle základny, odpoledne ho čeká přijetí na hamburské radnici. "Asi to k těmto velkým turnajům patří. I když se přiznám, že toho nejsem úplně fanoušek. Ale víme, jak celé Německo tím šampionátem žije," uvedl Köstl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články