Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fotbalisté absolvovali v Rakousku focení i kurz první pomoci, Krejčí už popáté změnil číslo dresu

Fotbalová reprezentace se už třetím dnem připravuje v Rakousku na nadcházející mistrovství Evropy v Německu. Svěřenci trenéra Ivana Haška si před středečním tréninkem střihli týmové focení a vyzkoušeli si také, jak poskytnout první pomoc. Prošli mimo jiné i školením od rozhodčích před šampionátem, do Schladmingu za nimi dorazil bývalý maďarský sudí Viktor Kassai. Přímý přenos utkání Česko – Malta sledujte v pátek od 17:20 na ČT2 a ČT sport Plus.

Ladislav Krejčí v dresu české reprezentace
zdroj: REUTERS

Národní tým dorazil do horského města v neděli a poprvé si zatrénoval v pondělí. Zatímco začátek soustředění provázelo deštivé počasí, ve středu už bylo povětšinou slunečno s teplotami dosahujícími téměř 25 stupňů.

"Je to tady hezké. V zimě to může být hodně zimní, hodně o lyžování. Po kariéře bych si sem rád i zajel. Teď na léto je to perfektní soustředění, protože trénujeme v přírodě, hřiště máme pět minut na kole od hotelu. Konečně se i sluníčko rozsvítilo, vše je fajn. Co se týče hotelu, tréninků, jsme naprosto spokojeni," řekl kapitán Tomáš Souček.

"Máme tu absolutně vše, co potřebujeme. Jsme na krásném místě, máme tu dobré hřiště a pilujeme. Myslím, že na trénování tolik nevadí, kdyby bylo pod mrakem. Dnes bylo docela velké teplo, místy to připomínalo spíš letní přípravu," doplnil ofenzivní univerzál Václav Černý.

Krejčí bude hrát s osmnáctkou

Než mužstvo absolvovalo dopolední trénink, došlo na tradiční focení před turnajem. Hráči oblékli nové dresy, v nichž se představí na šampionátu. "Mně se povedlo to, že když jsem přišel do reprezentace, tak jsem si mohl vzít sedmnáctku. (...) Vlastně si ji držím od té doby," konstatoval Černý. 

V kádru jsou ovšem i hráči, kteří čísla změnili. Ladislav Krejčí v reprezentaci dokonce už popáté – tentokrát bude mít na zádech osmnáctku.

O zábavu se jako obvykle staral jeden z masérů Eduard Poustka. "Eda si to samozřejmě vždy vezme do parády a postará se o nějaké to rozesmávání. Ale myslím si, že jsme to zvládli rychle," popsal Černý.

Po obědě hráči absolvovali kurz první pomoci. "Bylo to od UEFA. Zkoušeli jsme si, jak zachránit někoho, když nemůže dýchat, i s defibrilátorem. Je to důležité. I když to není moc časté, může se to člověku stát. Když je ten druhý připravený, může se stát zázrak a může pomoci," podotkl Souček.

Už v úterý dorazil za mužstvem na hotel Falkensteiner bývalý renomovaný sudí Kassai, který v minulosti řídil i finále Ligy mistrů. "Tyhle věci k velkým turnajům patří. Fair play, rozhodčí, pravidla. Nejde o nějaké velké změny, spíše o standardní procedury. Řekl nám, na co si máme dávat pozor. Všichni to moc dobře víme," uvedl Černý.

Příprava s Maltou se blíží

V pátek si tým v nedalekém Grödigu zahraje přípravný zápas proti Maltě. Na konci týdne se následně Haškovi svěřenci vrátí do Čech a v pondělí je bude v Hradci Králové čekat generálka před šampionátem proti Severní Makedonii. Mužstvo bude chtít mimo jiné navázat na březnová vítězství z přípravných duelů v Norsku a s Arménií.

"Pamatuji si před minulým Eurem, jak jsme hráli s Itálií. Dostali jsme 0:4, nastartovali je a nakonec to celé vyhráli. Určitě chceme s Maltou dominovat a porazit ji. Mít tři nebo případně čtyři vítězství po utkání v Hradci Králové může před Eurem pomoci," dodal Souček.

Do dějiště závěrečného turnaje odcestuje český tým příští čtvrtek, do ME pak vstoupí 18. června v Lipsku proti Portugalsku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články