Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Česká sláva v Hamburku, nároďák vřele přijali na radnici. Státní rada obdaroval Fouska

Vřelost přijetí české reprezentace v Treudelbergu překvapila jak hráče, tak i realizační tým. Teď se nároďák dočkal i pozvání na hamburskou radnici, kde proběhl banket za účasti několika členů souboru Ivana Haška.

Přijetí českého týmu na radnici v Hamburku
zdroj: ČT sport autor: Ondřej Nováček

Na radnici visela česká vlajka a státní rada pro sport Christoph Holstein nejdříve v jednom ze salonků v prvním patře historické budovy z roku 1897 přivítal český tým.

Ten sice, jak připomněl šéf českého fotbalu Petr Fousek, nepřijel v kompletním složení, nechyběl ovšem trenér Ivan Hašek ani oba jeho asistenti, stejně tak kapitán Tomáš Souček a další hráči.

Holstein vyzdvihl dlouhodobou spolupráci mezi Hamburkem a Prahou a připomněl, že obě města jsou významnými obchodními centry.

"Na fotbalu je důležitá píle a týmovost, a to na trávníku i mimo něj. Každý tým také, stejně jako v politice, potřebuje dobrou podporu od lidí, kteří nejsou tolik vidět, od realizačního týmu," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Vsadil bych se, že Souček proti Gruzii hrát bude, říká Köstl

Zároveň také v úvodní řeči zmínil některé hamburské pamětihodnosti, a zvláště pak Labskou filharmonii. V opulentní stavbě v přístavu se koncem loňského roku konalo losování základních skupin Eura.

Poté si vzal slovo Fousek, který vysvětlil, proč na radnici dorazil tým v nekompletním složení: "Připravujeme se na zápas s Gruzií v sobotu."

Holstein ještě doplnil, že český tým hraje v Hamburku i třetí zápas, a to s Tureckem.

"A těch bude na stadionu hodně. Bude to tam samá červená a bude to hodně hlasité," uvedl.

"Na Hamburk máme vzpomínky z roku 2006, kdy jsme tu hráli s Itálií. Byli jsme pak ale vyřazeni, takže doufáme, že výsledek z tohoto turnaje bude lepší," řekl předseda Fotbalové asociace ČR.

Státnímu radnímu, jemuž předal český dres a Holstein na oplátku loď v lahvi odkazující k hansovnímu městu, také poděkoval za přijetí v Norderstedtu, kde je národní tým ubytován.

"Předem vše nejlepší městu i místnímu fotbalu, ať už se jedná o HSV, nebo St. Pauli. Držte nám palce, my je budeme na oplátku držet vám," řekl Fousek.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články