Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví

Zklamaný turecký trenér Günes: Nebyl to náš den, omlouváme se

Záměr se nezdařil. Nejenže Turecko duel s Itálií na úvod evropského šampionátu prohrálo jasně 0:3, navíc předvedená hra byla daleko za očekáváním. Turečtí fotbalisté včetně trenéra Senola Günese se za špatný výkon omluvili, ale boj o postup zdaleka nevzdávají.

Zklamání tureckých fotbalistů
zdroj: Reuters

"Očekával jsem lepší zápas a jsem zklamaný. Nebyl to náš den. Podlehli jsme hostitelům a ti byli lepší než my. Omlouváme se," uvedl Günes. "Jsem hrdý na své hráče za to, že bojovali, ale Italové zcela kontrolovali utkání. I kdybychom zvítězili nebo remizovali, byli bychom kritičtí," doplnil trenér.

Turci v prvním poločase na Olympijském stadionu ještě domácímu favoritovi s vypětím sil vzdorovali, ale po změně stran třikrát inkasovali. Nejprve otevřel skóre vlastním gólem obránce Merih Demiral, náskok "Azzurri" pak zvýraznili útočníci Ciro Immobile a Lorenzo Insigne.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Turecko - Itálie

Koncentrace na klíčové zápasy se Švýcarskem a Walesem

"Přirozeně nás teď porážka s Itálií mrzí, ale to neznamená, že nebudeme připraveni na další (středeční) zápas s Walesem. Naopak budeme mít ještě větší motivaci uspět," prohlásil Günes, který v roce 2002 dovedl Turecko k třetímu místu na světovém šampionátu.

Podobně mluvili i jeho svěřenci. "Opravdu je nám líto, že jsme podali takový výkon. Italové byli lepší a techničtější. Ale je to turnaj a my se musíme koncentrovat na příští dva zápasy," řekl útočník Kenan Karaman. "Nedokázali jsme na hřiště převést to, co jsme měli v hlavách. Omlouváme se. Ve zbývajících dvou utkáních skupiny chceme získat šest bodů," přidal obránce Umut Meras.

Podle Günese se Turci sesypali po první smolné brance v 53. minutě. "Od té chvíle jsme začali být nepozorní a ztratili kontrolu nad zápasem. Itálie byla dominantní, příliš jsme ztráceli míče a tím dávali soupeři výhodu," konstatoval devětašedesátiletý kouč, jehož tým i na pátém Euru v historii prohrál zahajovací duel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy