Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zprávy z Tokia

UEFA: Trenéři mohou na Euro nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů

Plánovaná změna potvrzena. Na fotbalové mistrovství Evropy mohou trenéři kvůli koronavirové pandemii nominovat 26 místo obvyklých 23 hráčů. Nadále však platí, že k jednotlivým utkáním šampionátu, kterého se zúčastní i česká reprezentace, může být nominováno maximálně 23 hráčů. Přímé přenosy z MS odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Stadion Wembley v Londýně
zdroj: ČTK/PA/ autor: Adam Davy

UEFA rozšířila kádry především pro případ možných pozitivních případů koronaviru v týmech a následných karanténních opatření.

Nově také budou moci trenéři před každým zápasem na šampionátu v případě fyzické nezpůsobilosti vyměnit jednoho brankáře, i když budou mít na soupisce k dispozici dalšího jednoho nebo dva gólmany.

Je nám líto, video expirovalo.
Trenéři smí na Euro vzít kvůli koronaviru 26 hráčů

Jaroslav Šilhavý možnost širšího kádru uvítal. "Tahle sezona byla pro hráče extrémně náročná, spousta zápasů a minimum odpočinku. Proto většina soutěží povolila pět střídání za utkání a proto teď UEFA rozšířila soupisky na Euro. Do oznámení nominace pořád ještě zbývají tři týdny, takže já hlavně doufám, že se nikdo nezraní," uvedl reprezentační trenér.

Uzávěrka nominací je 1. června, turnaj začne o 10 dní později. Před prvním zápasem na šampionátu mohou trenéři neomezeně nahrazovat zraněné či nemocné hráče, pokud vedení týmu předloží lékařské zprávy.

Mezi tyto hráče budou patřit i ti, kteří měli pozitivní test na covid-19 či s nemocnými přišli do blízkého kontaktu a úřady rozhodly o jejich izolaci. Již jednou nahrazení fotbalisté se nemohou na soupisku vrátit.

Česká reprezentace odehraje úvodní dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley. Finále je na programu 11. července. Šampionát byl kvůli koronavirové pandemii přeložen z loňského léta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy