Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bröndby Kodaň - AC Sparta Praha

Spinazzola je po operaci a spoluhráčům bude fandit přímo ve Wembley, bude ale pořádně nervózní

Patřil k nejlepším hráčům právě probíhajícího Eura, ve čtvrtfinále s Belgií si ale Leonardo Spinazzola přetrhl achilovku a turnaj pro něj skončil. Nyní už je ale po operaci, a tak svým spoluhráčům bude moci ve finále proti Anglii fandit přímo z ochozů stadionu ve Wembley. Prý ale bude nervóznější, než kdyby byl na hřišti.

Smolař Spinazzola
zdroj: ČTK/AP/Philipp Guelland

Spinazzola si levou achilovku přetrhl v závěru čtvrtfinále s Belgií, které Italové v Mnichově vyhráli 2:1. Po ošetření byl v slzách odnesen na nosítkách. Osmadvacetiletý levý bek u specialisty ve Finsku podstoupil chirurgický zákrok a čeká ho až osmiměsíční pauza.

"Cítím větší tlak a emoce, než kdybych se s týmem připravoval na zápas. Budu ještě nervóznější," řekl Spinazzola. "Budu jim fandit na tribuně s berlemi. Pokud Itálie vyhraje, budu muset skákat a oslavovat s ostatními. Manželka mi dokola opakuje, abych si dával pozor, takže doufám, že budu moci skákat aspoň na jedné noze," doplnil rodák z Foligna.

Byl dojatý, když mu spoluhráči věnovali úterní semifinálové vítězství nad Španělskem. Italové na hřišti zpívali chorály s jeho jménem, křídelník Lorenzo Insigne si po penaltovém rozstřelu oblékl Spinazzolův dres. "Lorenzovi byl trochu větší, ale bylo to krásné gesto. Měli jsme dvouhodinový videohovor a děkoval jsem jim celým srdcem. Bylo to úžasné, jsme jako rodina," uvedl Spinazzola.

Na Euru zaujal skvělými výkony. Přestože odehrál jenom čtyři zápasy, dvakrát byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Zůstává i nejrychlejším fotbalistou šampionátu s maximální rychlostí 33,8 kilometru za hodinu. "Uvědomil jsem si, že je to největší turnaj mé kariéry, a mám velkou radost, že se mi takhle dařilo. Věřil jsem si, přesto je to mimořádné," konstatoval osmnáctinásobný reprezentant.

Očekává hodně náročné finále. "Bude to 50 na 50. Anglie má i na lavičce výjimečné individuality jako (Marcus) Rashford, (Jadon) Sancho a (Phil) Foden. Přes své mládí jsou fenomenální. Tohle ukazuje jejich sílu. Bude to těžké utkání, zvlášť na jejich stadionu, ale my jsme skvělé mužstvo a můžeme to dokázat," prohlásil Spinazzola.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy