Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Španělé v problémech. Druhý hráč měl pozitivní test, obava panuje z většího rozšíření

V pondělí mají odehrát úvodní utkání mistrovství Evropy. V jaké sestavě fotbalisté Španělska nastoupí, je teď hodně nějasné. Tým obchází strašák koronaviru, jelikož už druhý hráč měl pozitivní test. Po kapitánovi Sergiu Busquetsovi i obránce Diego Llorente. Oba tým opustili, ostatní pokračují v přípravě. Trenér Luis Enrique povolal do paralelní "bubliny" už 17 dalších hráčů, aby se pojistil proti možnosti případné kontumace. 

Diego Llorente
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Malcolm Bryce

Španělé o dalším případu informovali v úterý v noci po přípravném utkání hráčů do 21 let s Litvou (4:0). Tento duel měl původně sehrát A-tým trenéra Luise Enriqueho, nicméně po Busquetsově testu přistoupily obě strany k náhradní variantě. "Pozitivních případů může být víc a je možné, že k tomu také dojde," řekl šéf svazu Luis Rubiales.

Kouč Enrique již po víkendu povolal šestici nových hráčů Kepu Arrizabalagu, Raúla Albiola, Carlose Solera, Braise Méndeze, Pabla Fornalse a Rodriga Morena, aby se připravovali v paralelní "bublině" jako záloha. K nim nyní povolal dalších 11 hráčů, kteří by v případě propuknutí epidemie v A-týmu měli být připraveni reprezentovat. "Jde o předvídání možných důsledků," prohlásil Enrique.

Velké preview ME se řešilo v novém Fotbal fokus podcastu, který najdete i na podcastových aplikacích jako Spotify a další:

Podle pravidel UEFA musí být v den zápasu k dispozici 13 hráčů včetně brankáře. Pokud by to týmy nesplňovaly z důvodu krantény, lze duel ještě odložit o 48 hodin.V opačném případě by ale už byl zápas kontumován ve prospěch soupeře výsledkem 3:0.

Dnes bude španělská výprava očkována. "Děláme výjimku, protože nás reprezentují na vrcholném turnaji," uvedl ministr sportu José Manuel Rodríguez. Vzhledem ke svému věku ještě fotbalisté nárok na vakcínu nemají, ve Španělsku se nyní soustředí na očkování lidí starších 50 let, v některých regionech na kategorii 40+.

Covid-19 ovlivnil přípravu na ME i nejbližšího španělského soupeře Švédska. Pozitivní test měli Dejan Kulusevski a Mattias Svanberg. Oba týmy mají zahájit skupinu v pondělí v Seville.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy