Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Španělé se na poslední chvíli nechali naočkovat proti koronaviru

Problémy s koronavirem ochromily španělský fotbalový tým před mistrovstvím Evropy. Španělé se proto těsně před startem turnaje nechali naočkovat. Podle expertů ale nemá takto rychlá vakcinace příliš smysl, protože okamžitou ochranu proti onemocnění covidem-19 nezajistí. Naopak může přinést komplikace v případě nepříznivé reakce.

Španělští fotbalisté
zdroj: ČTK/Xinhua/Meng Dingbo

Španělé se rozhodli proočkovat hráče poté, co se v nominaci objevily dva pozitivní testy na koronavirus. Do karantény nejprve musel kapitán Sergio Busquets, následující nález u Diega Llorenteho další odběry nepotvrdily. Obránce se po čtyřech negativních testech mohl dnes vrátit k týmu, napoprvé tedy byl nejspíš falešně pozitivní. Busquets by se mohl připojit během turnaje po uplynutí desetidenní karantény.

Snaha o ochranu před dalšími komplikacemi v týmu pomocí očkování ale podle expertů přišla pozdě. První dávka nákaze zabránit nedokáže a v reakci na vakcinaci se může u některých hráčů projevit únava a zhoršení výkonu.

Očkování chrání až s odstupem po absolvování obou dávek, účinek se tak projeví až po šampionátu. Během něho navíc bude s velkou pravděpodobností potřeba najít vhodný termín pro podání druhé dávky.

Španělsko vstoupí do šampionátu v pondělí duelem se Švédskem v Seville.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy