Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Slováci hlásí nákazu koronavirem. V izolaci je obránce Vavro a také člen realizačního týmu

Po důležité výhře nad Polskem 2:1 zasáhly slovenskou reprezentaci na Euru zdravotní komplikace. Obránce Denis Vavro a také jeden člen realizačního týmu byli pozitivně testováni na koronavirus a okamžitě byli umístěni do izolace. Den před zápasem se Švédskem o tom informoval trenér Štefan Tarkovič s tím, že oba nakažení se cítili dobře a nevykazovali příznaky. Jde o první případy nakažených na šampionátu.

Slovenští fotbalisté s členy realizačního týmu
zdroj: Reuters autor: Dmitri Lovetsky

"Spolupracujeme s ruskými úřady a řídíme se manuálem UEFA. Udělali jsme všechny kroky, abychom zamezili dalšímu šíření. Situaci stále vyhodnocujeme a brzy přijmeme další opatření," citoval Tarkoviče server šport.sk.

"Takové věci se stávají a žijeme v takové době. Od viru se jen velmi těžko můžeme izolovat. Otestovali jsme i širší okolí, tedy logistický tým a další lidi, kteří se o nás starají," uvedl Tarkovič s tím, že pozitivní test měl i řidič týmového autobusu.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Polsko – Slovensko

Nákaza se v týmu objevila i přesto, že národní tým se pohybuje v uzavřené bublině a dodržuje všechna opatření. "Mrzí mě to především kvůli tomu, že na to doplatí hráč, který má kariéru před sebou a na turnaj se těšil," dodal Tarkovič.

Slovensko do mistrovství Evropy vstoupilo výhrou 2:1 nad Polskem. V pátek nastoupí proti Švédsku a vítězství mu zajistí postup do osmifinále. Posledním soupeřem Tarkovičova výběru ve skupině bude Španělsko.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy