Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Schickova trefa z půlky hřiště vyhrála anketu o nejhezčí gól Eura

Už v průběhu turnaje se o jeho gólové parádě mluvilo jako o nejkrásnější trefě evropského šampionátu, nyní je to už i oficiální. Trefa Patrika Schicka v utkání základní skupiny proti Skotsku na 2:0, kdy český útočník překonal brankáře Davida Marshalla střelou téměř z půle hřiště, zvítězila v anketě o nejhezčí gól Eura. Oznámila to UEFA, na jejímž webu hlasovalo téměř 800 tisíc fanoušků.

Patrik Schick se raduje z gólu v chorvatské síti
zdroj: AP autor: Paul Ellis

Útočník Leverkusenu zvítězil díky pohotové střele z úvodního zápasu české reprezentace na šampionátu, kdy na začátku druhého poločasu vypálil ze vzdálenosti 49,7 metru a dal gól z největší vzdálenosti v historii evropských šampionátů. Jeho přesný pokus zapadl do branky gólmana Marshalla, který se již po předchozím vyběhnutí nestačil vrátit. Schick skóroval v zápase podruhé a stanovil konečný stav na 2:0.

"Byl tam odražený balon, už jsem během zápasu koukal, kde gólman stojí, byl hodně vysoko. Periferně jsem se podíval, viděl jsem, že je venku a prásknul jsem to tam," řekl následně v České televizi Schick.

Pětadvacetiletý hráč tím nejen nastartoval cestu české reprezentace na ME, která skončila až ve čtvrtfinále, ale zároveň zahájil vlastní úspěšné účinkování na šampionátu. S pěti brankami skončil druhý mezi střelci za Cristianem Ronaldem, který dal stejně gólů, ale v jeho prospěch rozhodla ještě jedna asistence.

Na dalších místech za Schickem v hitparádě gólů skončila například trefa Paula Pogby z osmifinálového zápasu se Švýcarskem nebo postupová branka Chorvata Luky Modriče v základní skupině znovu proti Skotsku.

TOP 10 nejhezčích gólů Eura:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články