Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Povídání o kopané

Schick skončil mezi střelci na fotbalovém Euru druhý za Ronaldem

Patrik Schick skončil na mistrovství Evropy ve fotbale druhý mezi střelci. Pětadvacetiletý hráč Leverkusenu dal sice stejně jako Cristiano Ronaldo pět branek, ve prospěch portugalské hvězdy ale rozhodlo to, že si připsal ještě jednu asistenci.

Patrik Schick se raduje z gólu v chorvatské síti
zdroj: AP autor: Paul Ellis

V případě stejného počtu branek u více hráčů UEFA pro právě skončený šampionát určila dodatečná kritéria. Jako první byly asistence, poté nižší počet odehraných minut a případně více gólů v kvalifikaci.

Schick dal pět z šesti českých branek na šampionátu. Blýskl se především v úvodním utkání skupiny proti Skotsku, v němž dvěma góly zařídil výhru 2:0. Pojistku přidal lobem přes brankáře z rekordní vzdálenosti 49,7 metru.

Kanonýr Leverkusenu vypadl s českým týmem ve čtvrtfinále v Baku, kde reprezentanti prohráli 1:2 s Dánskem. Vítězný Ronaldo dokonce odehrál ještě o utkání méně, neboť Portugalci byli vyřazeni už v osmifinále.

Dosud jediným českým vítězem tabulky kanonýrů na Euru zůstává Milan Baroš. Bývalý hráč Ostravy či Liverpoolu na šampionátu v Portugalsku v roce 2004 vstřelil rovněž pět branek a získal tam Zlatou kopačku. Schick nyní historicky nejlepšího českého střelce mistrovství Evropy v počtu gólů na turnaji vyrovnal.

Před dnešním finále, které ovládli Italové až na penalty, měl největší šanci ještě zaútočit na vítězství mezi kanonýry či případně ohrozit Schicka anglický kapitán Harry Kane. K dosavadním čtyřem brankám na turnaji ale žádnou nepřidal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články