Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Po prohraném finále Eura rasisticky urážel Saku, Sancha a Rashforda. Brit dostal podmínku

Třiačtyřicetiletý Brit byl odsouzen k podmíněnému trestu vězení, zákazu vycházení o víkendech a pokutě za rasistické urážky anglických fotbalistů po prohraném finále mistrovství Evropy. Terčem zloby některých Angličanů se stala především trojice hráčů tmavé pleti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří ve Wembley v rozstřelu proti Itálii neproměnili pokutové kopy.

Spoluhráči utěšují zklamaného Bukaya Saku
zdroj: AP autor: Paul Ellis

Britské státní zastupitelství uvedlo, že Scott McCluskey ze severozápadní části Anglie rasisticky urážel trio na Facebooku. Muž tvrdil, že byl v té době pod vlivem marihuany a příspěvky smazal po nesouhlasných reakcích ostatních uživatelů.

Odsouzen byl k trestu vězení na 14 týdnů podmíněného na 18 měsíců, během nichž bude sledováno jeho chování.

Musí se podrobit třicetidennímu rehabilitačnímu programu a po dobu 40 týdnů bude mít elektronicky monitorovaný zákaz vycházení po většinu víkendu. Také musí fotbalistům zaplatit odškodné 100 liber (3000 korun).

"Trestné činy z nenávisti jako tyto mají obrovský dopad na fotbalisty a jejich duševní zdraví," řekla Elizabeth Jenkinsová ze státního zastupitelství.

"Bereme tento typ urážek velmi vážně a tento případ ukazuje, že když je urážlivý obsah nahlášen policii, můžeme viníky úspěšně pohnat před spravedlnost."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články