Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Povídání o kopané

Nečekané sbohem. Darida po Euru ukončil reprezentační kariéru

Vladimír Darida po vyřazení na mistrovství Evropy nečekaně ukončil kariéru v české fotbalové reprezentaci. Třicetiletý záložník Herthy Berlín vysvětlil překvapivé rozhodnutí mimo jiné tím, že chce trávit více času s rodinou a synem.

Darida za reprezentační "áčko" nastoupil k 76 zápasům a dal osm branek. Debutoval v květnu 2012 v přípravě před mistrovstvím Evropy.

Na probíhajícím kontinentálním šampionátu došel s týmem do čtvrtfinále, kde svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého v sobotu prohráli s Dánskem 1:2. V poslední době dělal Darida kapitána poté, co z reprezentace vypadl Bořek Dočkal.

"S národním týmem jsme se rozloučili s Eurem. Po něm jsem se já rozloučil se spoluhráči, kterým jsem měl tu čest dělat kapitána, protože jsem na šampionátu naposledy oblékal reprezentační dres. Neříkalo se mně jim to lehce a ani teď nepíše, ale po dlouhém zvažování jsem se rozhodl svoji kariéru v národním týmu ukončit," uvedl Darida.

"Fotbalu jsem dosud obětoval vše a fotbal mně to na oplátku plně vrátil a vrací. Všechno však něco stojí. V této bundesligové a reprezentační sezoně jsem strávil na zápasech a soustředěních 140 dní mimo domov. Teď už však chci mnohem víc času trávit s rodinou a s malým synem," dodal odchovanec Plzně, který získal s Viktorií dva ligové tituly.

S reprezentací si zahrál na třech evropských šampionátech. V roce 2012 a letos s ní došel do čtvrtfinále, před pěti lety mužstvo vypadlo ve skupině.

Na probíhajícím Euru Darida nastoupil v základní sestavě ve všech třech zápasech skupiny, v osmifinále proti Nizozemsku kvůli zranění nohy chyběl a ve čtvrtfinále naskočil až v 79. minutě.

"V reprezentaci jsem prožil krásné chvíle. Ať už jako nečekaný benjamínek na svém prvním mistrovství Evropy před devíti lety, nebo nyní na třetím Euru s kapitánskou páskou na rukávu. Vždy jsem si vážil, že můžu hájit české barvy," uvedl Darida.

"Užil jsem si každý sraz, zápas i trénink. I když vím, že mi kabina nároďáku bude chybět, nastal čas, abych ji opustil. Přeju klukům, aby se jim dařilo. Teď postupte na mistrovství světa. Těším se na každý zápas, který budu sledovat, a budu klukům fandit," dodal bývalý hráč Plzně, Sokolova a Freiburgu.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články