Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Místo postupu velké fiasko. Je to nepřijatelné, ale nerezignuji, řekl kouč Turků a viní i média

Před šampionátem byli pasováni do role černého koně, který může dojít daleko. Místo toho však fotbalisté Turecka opouští Euro honě neslavně. Tři zápasy, tři prohry a jen jeden vstřelený gól, za což na ně teď míří tvrdá kritika. Kouč Senol Günes ji přijímá, ale rezignovat neplánuje. Zároveň věří, že podobné fiasko může tým posílit.

Zklamaný turecký obránce Mert Muldur
zdroj: REUTERS autor: Ozan Kose

"Tenhle mladý tým je budoucností tureckého fotbalu, ale všichni si uvědomujeme, že takový výsledek je nepřijatelný. Odpovědnost beru na sebe," řekl Günes.

O rezignaci však devětašedesátiletý kouč neuvažuje. "Účet za tohle selhání se bude muset zaplatit, ale zodpovědní jsme všichni. Hráči, trenérský tým, ale také management nebo média. Před turnajem se čekalo, že budeme hrát finále a teď jsme zase tvrdě kritizováni. Byla to pro nás velká zkouška, ale občas vám taková selhání mohou dát víc než úspěch," dodal Günes.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Švýcarsko - Turecko

Turecko na turnaji dalo jen jednu branku právě v posledním zápase se Švýcarskem. Jinak prohrálo s Walesem 0:2 a Itálií 0:3. Stejně jako na šampionátu v roce 1996 nezískalo ani bod a se skóre 1:8 předvedlo v základní skupině pátý nejhorší výkon v historii Eura.

"Byli jsme jasnými favority na postup do další fáze, ale místo toho jsme nejhorším týmem celého turnaje," řekl bývalý reprezentant Nihat Kahveci, podle kterého tým na šampionátu nic neukázal.

"Nejde o rozhodnutí, která Günes udělal, ale také o to, jak hráči působili. Byli zcela bez emocí. Na hřišti spolu nemluvili, a když dostali gól, ani nebyli naštvaní," uvedl Kahveci.

Günes před 19 lety dovedl tureckou reprezentaci k třetímu místu na mistrovství světa a příznivci byli i povzbuzení březnovou kvalifikací na MS 2022, v níž Turci porazili i Nizozemsko (4:2). Nyní však čelí kritice ze všech stran.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy