Milinkovič-Savič zmrazil Ullevaal. Česko čeká na ME Srbsko, nebo Skotsko

Po čtvrtečních duelech play-off kvalifikace o mistrovství Evropy je jasné, že si česká reprezentace zahraje na turnaji v roce 2021 mimo jiné se Srbskem, nebo Skotskem. Prvně jmenované spasil na stadionu Ullevaal v norském Oslu střídající Sergej Milinkovič-Savič, který se pod vítězství 2:1 po prodloužení podepsal dvěma brankami. Skotové doma zdolali Izraelce až po penaltovém rozstřelu, stejně jako Slováci Iry.

Sergej Milinkovič-Savič se raduje z gólu v Norsku
zdroj: REUTERS

Svěřenci Jaroslava Šilhavého věděli už po loňském losu ME, že se ve skupině D stoprocentně utkají s Anglií a Chorvatskem. K nim se v listopadu přidá buď Srbsko, nebo Skotsko.

To v prodloužení udolalo Norsko 2:1 díky Sergeji Milinkovičovi-Savičovi, který obstaral úvodní gól v 82. i postupový ve 103. minutě. Skotsko po bezbrankovém výsledku vyřadilo na penalty Izrael.

Maďarsko si o Euro zahraje s Islandem

Maďarsko v play-off nezaváhalo v Bulharsku, kde domácí reprezentaci porazilo 3:1. O postup na závěrečný turnaj se utká s Islandem, který doma udolal Rumunsko 2:1.

Maďaři nevstoupili do zápasu aktivně, přesto po sedmnácti minutách vedli poté, co se prosadil stoper bundesligového Lipska Willi Orbán. Na něj po půli navázali Zsolt Klmár a Nemanja Nikolics, Bulhaři snížili až v závěru.

Islanďanům postup vystřelil Gylfi Sigurdsson. Záložník Evertonu dal už v první půli oba góly domácích, třetí mu navíc nebyl uznán videorozhodčím kvůli ofsajdu. Hosté snížili po přestávce z penalty.

Slovensko se přiblížilo k ME

Vyrovnaný zápas v Bratislavě mohli rozhodnout hosté z Irska v prodloužení, ale trefili tyč. Slovensko se přiblížilo k druhé účasti na ME v samostatné historii díky rozstřelu, v němž domácím proměnili čtyři penalty, zatímco Irové dvakrát zaváhali.

Greguš napodobil Panenku a pomohl Slovensku do finále kvalifikace o ME

Bosna a Hercegovina jako domácí favorit vedla od 14. minuty zásluhou Radeho Kruniče. Hosté vyrovnali necelou čtvrt hodinu po změně stran a po bezbrankovém prodloužení došlo rovněž na penalty. Proměnili je domácí hvězdy Miralem Pjanič a Edin Džeko ještě s Dinem Hotičem, Severní Irové se však prosadili čtyřikrát a postoupili.

Duel o poslední místo na závěrečném turnaji svedou výběry Gruzie a Severní Makedonie.

Výsledky play-off kvalifikace mistrovství Evropy ve fotbale podle umístění v Lize národů: