Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IZOMAT MTB Cup Zadov

Kane před finále: Pokud zvítězíme, budeme mít místo v historii po zbytek našich životů

Chytit šanci zapsat se do fotbalových dějin. To chce ve finále mistrovství Evropy kapitán anglických fotbalistů Harry Kane. Svěřenci trenéra Garetha Southgatea usilují o premiérový titul kontinentálních šampionů a zároveň o první trofej od zlata na domácím mistrovství světa 1966. Útočník Tottenhamu věří, že Albionu pomůže zkušenost ze semifinále s Dánskem. Přímý přenos utkání Itálie – Anglie sledujte od 20:20 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Angličan Harry Kane slaví gól v síti Německa
zdroj: REUTERS autor: Catherine Ivill

"Zlato by samozřejmě bylo vším pro mě i celý tým. Jak už jsem říkal, vyhrát něco s reprezentací by překonalo vše, co můžete dokázat na klubové úrovni. Teď máme tuhle příležitost. Je to dlouho, co naše země byla ve finále, takže to prostě musíme chytit oběma rukama," řekl Kane.

"Máme šanci psát historii. I pro naše rodiče, kteří nikdy neviděli Anglii ve finále velkého turnaje. Je to výjimečný okamžik a pokud se nám podaří dokončit práci a zvítězit, budeme mít místo v historii po zbytek našich životů. Taková výzva stojí před námi," doplnil.

Podle něj Angličany hodně posílilo, že v náročném středečním semifinále s Dány dokázali otočit nepříznivý výsledek a vyhrát 2:1 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil ve 104. minutě právě Kane dorážkou vlastní neproměněné penalty.

"Bylo to poprvé, co jsme na turnaji inkasovali a prohrávali. Ale nebyla tam žádná panika ani dezorganizace. Drželi jsme se plánu a věděli, co dokážeme. Pak jsme se ve hře zlepšovali, dali gól a zaslouženě vyhráli. Ukázalo se, jak si navzájem věříme, jakou má tým psychickou sílu. Tohle budeme potřebovat i ve finále," upozornil Kane.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Anglie - Dánsko

Čtyřnásobné světové šampiony Italy, kteří neprohráli už 33 utkání za sebou, považuje za mimořádně silné soupeře. "Jsou skvělým mužstvem, v historii získali několik trofejí. Mají zkušenosti, výborné individuality. Bude to těžká bitva, ale my máme dostatečnou kvalitu na to, abychom uspěli," konstatoval autor čtyř gólů na letošním Euru.

Očekává, že italští stopeři Giorgio Chiellini a Leonardo Bonucci mu v soubojích nic nedarují. "Především musím říct, že jsou to špičkoví obránci. Výtečně čtou hru a přesně vědí, kde mají být. Samozřejmě jsou to také dva bojovníci, bude to válka. Udělají všechno pro vítězství stejně jako my. Těším se na tuhle výzvu," prohlásil Kane.

Věří, že pro Albion bude výhodou i domácí hřiště podobně jako v roce 1966. "Tím je finále ještě speciálnější. Naši fanoušci budou zpívat a tlačit nás dopředu, tuhle energii bude potřeba využít v náš prospěch. Takže není lepší místo, kde s Anglií získat druhou velkou trofej, než znovu ve Wembley," dodal londýnský rodák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články